'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu'na gala

  • Giriş : 13.12.2006 / 00:00:00

Türk sinemasının unutulmaz filmi “Dünyayı Kurtaran Adam”ın devamı niteliğindeki “Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu” filmi, 15 Aralık'ta vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kartal Tibet'in yönettiği ve başrollerinde Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Deniz Seki ve Pascal Nouma'nın da yer aldığı film, izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Filmin gösteriminin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Erbil, filmi beklentilerinin üstünde bulduğunu ifade ederek, bir komedi filminden çok duygulara hitap eden bir film yaptıklarını söyledi.

Cüneyt Arkın ise filmi beğendiğini dile getirerek, eşi ve iki oğluyla birlikte filmde üçüncü oğlunu izlediğini kaydetti.
Filmde rol alan Ali Erkazan ise filmin kendisi için bir çeşit hayal kırıklığı yarattığını, çok daha iyi bir film beklediğini ifade ederek, filmden tatmin olmadığını söyledi.

Erkazan, çekimler sırasında yönetmen Kartal Tibet ile aralarında tatsız olaylar geçtiğini belirterek, Tibet'in setteki bazı oyunculara hakaret ettiğini ileri sürdü.

Bu arada Cüneyt Arkın, bu iddiaların hatırlatılması üzerine, aile arasında bu tür tatsızlıkların yaşanabileceğini, bunları büyütmemek gerektiğini dile getirdi.

Film, yurt içinde 200 ve aynı anda Almanya, Fransa, Hollanda, Avustralya, Belçika, İsviçre, İngiltere ve Avusturya ile beraber 300 kopya ile 15 Aralık'ta gösterime girecek.

Dünyayı kurtaran adam Cüneyt Arkın'ın oğlu rolünde Mehmet Ali Erbil'in yer aldığı film, uzay boşluğunda yitip giden Türk astronotu Gökmen'in kurtuluş hikayesini anlatıyor.
Öte yandan, film bin 550 sahne olarak çekilirken, 90 sahnesinin tamamı bilgisayar ortamında sanal olarak yaratıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious