'Dur' ihtarına uymayan genç vuruldu

'Dur' ihtarına uymayan genç vuruldu.7685
  • Giriş : 28.10.2008 / 20:54:00

Antalya'da motosikletli polis memurunun, 18 yaşındaki motosikletli genci 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle tabancayla vurarak ölümüne neden olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kimliği açıklanmayan motosikletli polis memuru, Yeşildere Mahallesi'nde, motosikletiyle giden iki gence ''dur''ihtarında bulundu. Motosiklet durduğunda, motosikletin arkasında duran ve kimliği açıklanmayan gencin indiği, motosikleti kullanan Çağdaş Gemik'in (18) ise motosikleti hareket ederek kaçmak istediği ve bunun üzerine polis memurunun gence ateş ettiği iddia edildi.

Boynunun sol tarafından vurulan ve hastaneye kaldırılan gencin kurtarılamadığı, olaydan birkaç saat sonra polisin, gencin babasını karakola çağırarak, olaydan haberdar ettikleri öğrenildi.

Aslen Erzincanlı oldukları bildirilen inşaat işçisi Haşim ile ev kadını Sevgi Emik'in oğlu Çağdaş Emik'in cenazesi öğle saatlerinde Kızılarık Mahallesi'ndeki cemevine getirildi.

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayın kasıtlı olmadığını, kontrol sırasında gencin ''dur'' ihtarına uymaması nedeniyle vurularak öldüğünü bildirdi. Arslan, polisle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını, görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*