"Dur" ihtarına uymayanı vurmak mı lazım?

  • Giriş : 26.11.2007 / 08:57:00

Acılı baba Mehmet Tursun: "Oğlumu vuranlar cezalandırılmalı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde ''dur'' ihtarına uymadığı için polis tarafından kovalanırken aracıyla kaza yapan ve kaldırıldığı hastanede başında kurşun yarası tespit edilen 20 yaşındaki Baran Tursun'un babası Mehmet Tursun, ''oğlumu vuran kişi veya kişilerin cezalandırılması için hukuki yönden elimden geleni yapacağım'' dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören oğlu Baran Tursun'un başından ayrılmayan Mehmet Tursun'un, güçlükle ayakta durabildiği görüldü.

Mehmet Tursun, oğlu Baran'ın yaşam destek ünitesine bağlandığını ve yaşamasının ''mucizeye'' bağlı olduğunu söyledi.

Oğlu için beklemekten ve dua etmekten başka bir şey yapamadıklarını söyleyen baba Mehmet Tursun, şöyle konuştu:

''Polisler bize, oğlumuzun Trafik Kazası geçirdiğini ve hastanede olduğunu söylediler. Hastaneye geldiğimizde kaza geçiren oğlumun başında bir de kurşun yarası bulunduğunu öğrendim. Asayiş Şube Müdürlüğüne gittiğimde bana olayla ilgili detaylı bilgi vermediler. Sadece 'dur' ihtarına uymadığını bildirdiler. Emniyet Müdürü ile görüşmek istedim, yarın görüşebileceğimi söylediler. 'Dur' ihtarına uymayan bir kişinin başından vurulması mı lazım? Aracı durdurmak için polisin kullanabileceği onlarca yöntem var. Benim oğlum pırıl pırıl bir gençti. Oğlumu vuran kişi veya kişilerin cezalandırılması için hukuki yönden elimden geleni yapacağım.''

Bayraklı semtinde polis ekiplerinin, ''dur'' ihtarına uymadığı için kovaladıkları Baran Tursun yönetimindeki 35 AL 9207 plakalı araç, Manas Bulvarı'ndaki Tekel depoları yakınında ağaçlara ve elektrik direğine çarpmıştı. Ağır yaralanarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan ve başının arka kısmında kurşun yarası tespit edilen Tursun, yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious