Duran Genel Merkezin kararına saygılı

Duran Genel Merkezin kararına saygılı.7951
  • Giriş : 28.12.2008 / 17:52:00

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, AK Parti Genel Merkezi'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda alacağı karara saygılı olacaklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Belediye Başkanı Aziz Duran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye başkan adaylarının genel merkez tarafından belirlendiğini söyledi.

Birinci amaçlarının AK Parti'nin oylarını artırmak olduğunu bildiren Duran, şöyle konuştu:

''Genel merkezimizin alacağı karara saygılı olacağız ve aday kim olursa onu destekleyeceğiz. AK Parti olarak aile bütünlüğü içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aday kim olursa hepimiz adayla birlikte çalışarak hedefe ulaşacağız. AK Parti'nin oylarının geçen seçimlere göre daha iyi duruma gelmesi, en büyük onurumuz olacaktır. Yoksa herhangi bir ismin bugün veya yarın açıklanması veya farklı bir ismin açıklanması bizim için o kadar önemli değil.

Sakarya için önemli olan, AK Parti'nin bir önceki seçimlere göre oylarını artırarak 29 Marttaki yerel seçimleri göğüslemesidir. Bu yolda büyükşehir belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Bunda hiç kesinti olmayacak. İnşallah sonu da hayırlı olacak.''

Yerel seçimlerden güçlü çıkan partilerin merkezi idarede daha etkili olduğunu belirten Duran, ''Görevimiz, Sakarya olarak bunca yıl kentimizin zor günlerinde bize destek veren AK Parti iktidarını desteklemektir. Gelecek bugünden daha iyi olsun dilekleri içindeyiz ve görevimizin başındayız'' dedi.

Partinin, belediye başkan adaylarının belirlenmesinde modern seçim tekniklerini kullandığını söyleyen Aziz Duran, şunları kaydetti:

''Teşkilatlarda temayül yoklamaları yapılıyor. Kamuoyu yoklamaları, genel başkanımızın çok önem verdiği bir konu. Kamuoyundaki değerlendirmeler alınıyor. Belediye başkanlarının performansı ölçülüyor. Daha sonra aday adayı olarak gündeme girenler var. Onlarla birlikte yeniden temayül yoklaması yapılacak. Burada partiyi bir adım öne geçirebilecek adayların kimler olabileceği konusunda fikirler oluşacak. Tamamen bilimsel yöntemlerle sonuca gidilmeye çalışılmaktadır. Modern yerel seçim tekniklerini AK Partimiz en üst seviyede uygulamaktadır. Bundan dolayıdır ki partimizde aday olup olmamak değil AK Parti'nin oylarının artıp artmaması önemlidir. Biz artmasından yanayız.''

Duran, 5 yıllık görevi boyunca 109 projeyi hayata geçirdiğini, göreve gelmesi durumunda yeni projelerin de uygulanacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*