Durasıllı'da megakent projesi hazırlanıyor

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Durasıllı kasabasında bir taraftan mega kent projesinin hazırlıkları yapılırken diğer taraftan yeşillendirme çalışması başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TOKİ ile yapılan görüşmeler sonrası zemin etüdü yapılan 21 dönüm alanda ise 350'şer metre karelik 34 konut arsası imara açıldı. İş merkezleri için de 20 adet 2'şer dönüm, 8, 13 ve 16'şar dönümden oluşan 23 arsa belirlendi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Durasıllı Belediye Başkanı Mehmet Uygun, "Bir yıldan beri toplu konut için TOKİ ile görüşüyorduk ve olumlu sonuçlandı. 21 bin dönüm alanın TOKİ tarafından zemin etüdü yapıldı. Şimdi inşaatlarının yapılacağı günü bekliyoruz." dedi.

Yeşillendirme çalışmalarına da başladıklarını belirten Başkan Uygun, "160 dönüm toplam park alanını çeşitli ağaçlarla yeşillendirdik. Atatürk, Mesir ve Evren mahallelerinden sonra Ankara asfaltı üzerindeki çöplük alanda yapılan ağaçlandırma çalışmalarının ardından kırsal kesimlere zeytin fidanları dikmeye başladık. 30 dönüm alanda zeytin fidan dikildi. Toplam dikilecek alan ise 150 dönüm." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious