Dursun Ali Erzincanlı HABER AKTÜEL’de

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

4 gün önce birinci yaşını kutlayan Haber Aktüel, çağdaş çizgisi ile yayın politikasını korumaya ve yazar kadrosunu büyütmeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Soner Arıca, Açelya Akkoyun, Ercüment Balakoğlu, Nevval Sevindi gibi usta sanatçıların ve yazarların kaleme aldığı köşe yazılarını ziyaretçilerine sunan sitemiz bu defa da köşe yazması için teklif götürdüğü Dursun Ali Erzincanlı’dan olumlu yanıt aldı.

Haziran ayı sonunda yazıları ile Haber Aktüel’de olacak Erzincanlı’nın beklenen yazıları şimdiden merak konusu oldu.

-DURSUN ALİ ERZİNCANLI KİMDİR-

1969 ’ta Erzurum’da doğumdu. Evli ve İki çocuk babasıdır. İlk Okul, Orta Okul ve Lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. İmam Hatip Lisesi mezunu. Lise eğitiminden önce 3 yıl kuran kursunda eğitim aldı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümünü kazandı. Bundan dolayı ailesi ile İstanbul’a göç ettiler. 1993 yılına kadar yaklaşık 1 yıl bir film şirketinde Mesut Uçatan’la beraber çalıştılar. 1993 yılının temmuz ayında Moral FM’de programcılığa başladılar.

Yaklaşık 10 yıl boyunca Moral FM’de görev yaptılar. Yaklaşık 3 yıldır Radyo 15’te görev yapıyor. Haftalık sunduğu program, her hafta pazar günleri 00:45’te başlıyor. Program’ın ismi Aşk-ı Şeyda. Son 5 yıldır peygamber efendimizin hayatını, O’na atfedilen şiirlerini ve onun mübarek ve şerefli hayatını şiirsel bir üslup’la anmaya gayret gösteriyor. Hemen hemen her yıl bir albüm çıkarıyor. Genellikle albümleri ramazan ayında çıkarmaya özen gösteriyor. Son olarak 2005 Ramazan ayında ‘En Sevgiliye 6’ ile son albümünü çıkardı.

Dursun Ali Erzincanlı’nın albümleri Marmara müzikten çıkıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious