Dürümcüde 50 kişi zehirlendi

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

İstanbul Nişantaşı'nda altı günde 50 kişi, sosyete dürümcüsü Yufka'da yediği yemekten zehirlenerek hastaneye başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son altı günde, Nişantaşı'ndaki ünlü Yufka dürümcüsünde yemek yiyen 50 kadar kişi zehirlendi. Altı kişi ise halen hastanede kontrol altında tutuluyor. Çalışanların komplo kurduğu iddiaları yalanlandı.

İstanbul Nişantaşı'nda ünlülerin uğrak yeri olan Yufka dürümcüsünde, son altı gün içinde yemek yiyen 50'ye yakın müşteri zehirlendi. Zehirlenen müşterilerden altı tanesi halen Amerikan Hastanesi'nde kontrol altında tutulurken konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Yufta Restoran'da yaşanan zehirlenme olayı ile ilgili 9 ayrı ürün tahlil için labaratuvara gönderildi. İşyerinde yaşanan zehirlenme olayını bazı çalışanların bilerek yaptığı iddiaları ise restoranın sahibi Mehmet Sait Sayın tarafından kesin dille yalanladı.

SATIŞLAR DÜN DURDURULDU
Geçtiğimiz cumartesi gününden beri gelen zehirlenme şikâyetlerini ilk etapta ciddiye almayan restoran yönetimi, dünden itibaren satışları durdurdu. Hastanede müşahade altında tutulan Leon Ari Kasitu, Moris Kasitu, Bedriye Serap Kobaltaş, Önder Tezcan, Özge Güzelçifçi, Bahar Erbengi ve Mehmet Baykur'un durumları ile ilgili ise, doktorlar herhangi bir açıklama yapmadı.

'24 SENEDİR İLK KEZ OLUYOR'
Restoranın içindeki yiyecekleri tamamen boşaltan ve 9 ayrı mamulü sağlık müdürlüğü ekiplerinin incelemesi için labaratuvara gönderen restoranın sahibi Mehmet Sait Sayın, 24 senedir dükkânında hiç böyle bir şey yaşanmadığını ifade ederek, "Uzun yıllardır seçkin kişilere özenle hizmet ediyoruz. Başımıza hiç böyle bir şey gelmedi. Soslar ya da mayonezden şüpheleniyoruz, inşallah önemli bir şey çıkmaz" şeklinde konuştu. Mehmet Sait Sayın zehirlenme olayı ile ilgili ortaya atılan, "Çalışanlar koplo kurdu. Müşterileri bilerek zehirledi" iddialarını ise kesin bir dille yalanlayarak, "Yıllardır aynı insanlarla çalışıyorum. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu olamaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious