Durun yahu daha ben aday değilim

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Köşk için görüştüğü milletvekillerine 367’yi kafalarına takmamalarını, böyle bir derdi olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Seçilirseniz merak etmeyin partimiz daha da büyür" diyen vekillere ise "Durun yahu, daha ben aday değilim. Ne seçilmesi" dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Köşk için nabız yokladığı milletvekilleriyle yaptığı görüşmeleri önceki akşam tamamlarken, kendisi Köşk’e çıktığı takdirde AKP’nin büyüyeceğini öne süren vekillere, "Durun yahu, daha ben aday değilim" dedi. Erdoğan, Başbakanlık Konutu’ndaki görüşmede, 367 tartışmalarına da değinerek, şunları söyledi: "367’yi kafanıza takmayın, bizim öyle bir derdimiz yok. Bugüne kadarki hiçbir Cumhurbaşkanı seçiminde 367 şartı diye bir konu gündeme gelmemiş. Bu işi nasıl sabote edebiliriz diye düşünüp böyle şeyler söylüyorlar. Varsın onlar söylesinler, siz hiç lafını bile etmeyin. " Erdoğan, "Seçilirseniz merak etmeyin partimiz daha da büyür" diyen milletvekillerine ise "Durun yahu, daha ben aday değilim. Aday olup olmadığımı bilmiyorsun. Ne seçilmesi" diye yanıt verdi. Erdoğan, bu şekilde konuşan bir başka milletvekiline de, "Sen benim adaylığımı ilan etmişsin bile" diye tepki gösterdi. Erdoğan, "Başbakanlık sürecinde yeterince beraber olup derdimizi anlatamadık, yarın Köşk’e çıkarsanız hiç görüşemeyiz, biraz daha oturup konuşalım" diyen bir milletvekiline ise gülümsemekle yetindi. Milletvekillerinin büyük bölümü, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına destek verdi. 50 milletvekili ise "Çıkmayın" dedi. Bunların büyük bölümü de düşüncesini, "Taban, sizi partinin başında Başbakan olarak görmek istiyor" diye savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious