Duruşma salonuna 20 bilgisayar

Duruşma salonuna 20 bilgisayar.12180
  • Giriş : 08.10.2008 / 16:56:00

''Ergenekon'' davasının görüleceği duruşma salonuna, avukatların kullanmaları amacıyla 20 bilgisayar konulacak. avukatlar, kamerasız dizüstü bilgisayarlarını salonda kullanabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan ve aralarında emekli Tuğgeneral Veli küçük ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 46'sı tutuklu 86 sanık hakkındaki ''Ergenekon'' davasının ilk duruşmanın yapılacağı Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki adliyede hazırlıklar devam ediyor.

Bu çerçevede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca davaya katılacak avukatların kullanması için tahsis edilen 20 ayrı bilgisayar, davanın görüleceği duruşma salonundaki avukatların oturacağı bölüme yerleştirilecek.

Duruşma sırasında, kameralı dizüstü bilgisayarları ile duruşma salona girmelerine izin verilmeyecek olan avukatlar, kamerasız dizüstü bilgisayarlarını ise salonda kullanabilecek.

Basın mensuplarının ise kameralı ve kamerasız bilgisayar, cep telefonu, ses ve görüntülü kayıt yapan cihazlar ile duruşma salonuna girmelerine izin verilmeyecek.

Duruşma salonunda, basın mensupları ile izleyicilerin oturması için de bir bölüm hazırlandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*