Duruşma salonunda evlilik teklifi

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

İzmir Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tecavüz suçlamasından yargılanan otobüs şoförü, mahkeme salonunda mağduru çok sevdiğini, onunla evlenmek istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 17 yaşındaki T.K. psikolog nezaretinde ifade verdi. T.K., "Bir gün yanımda sadece 1 YTL param vardı ve kentkartım da yoktu. Alsancak-Narlıdere hattında çalışan 8 numaralı otobüse bindim ve 1 YTL paramın olduğunu söyledim. Şoför H.G. sorun olmadığını, hatta 1 YTL'yi bile vermeme gerek olmadığını söyledi

. Bunun üzerine sonraki günlerde hep aynı güzergahta okula gidip geldiğim için, aynı şekilde benden para almamaya başladı. Biz bu münasebetle samimi olmaya başladık. Daha sonra H.G. beni evime ve okuluma kadar kendi özel arabasıyla takip etmiş. Bir gün yanıma geldi ve konuşmak istediğini söyledi.

Arabasına bindik ve Çeşme otoyolunda bir yerde durduk. Bana cinsel tacizde bulundu. Ailem hakkında bütün bilgileri toplamış. Beni, ailemi ve 6 yaşındaki kardeşimi öldürmekle tehdit etti. Eğer kendisiyle beraber olmazsam ailemi öldüreceğini söyledi. Bu şekilde şantajlarını sürdürerek bana zorla tecavüz etti. En son annem, benim midemin bulanması sonucu hamile olduğumu anladığında olay ortaya çıktı" diye konuştu.

Mahkemedeki ifadesinde mağdur T.K.'yı zorlayarak cinsel ilişkiye girme iddialarını reddeden sanık H.G., "Biz T.K. ile otobüste tanıştık. Daha sonra benim mesai saatlerimin dışında kendisiyle görüşmeye başladım. Birbirimizden hoşlanmaya başladık ve cinsel ilişkiye girdik. Ben, T.K. ile onun rızasıyla beraber oldum. Ancak ben onunla ilk tanıştığımda bana 18 yaşını doldurmasına 2 gün kaldığını söylüyordu.

Ben de bu nedenle bir şey olmayacağını düşünüyordum. Kesinlikle onunla zorla ilişkiye girdiğim suçlamalarını kabul etmiyorum. Ben 16 yıldır evliyim. Karımdan boşanmak için dava açtım. Çünkü T.K.'yı çok seviyorum. Şu anda karnında taşıdığı çocuğun benden olduğu inancındayım ve onu çok seviyorum. Sizin huzurunuzda onunla evlenmek istediğimi belirtirim" şeklinde konuştu.
Mahkeme heyeti, davayı tanıkların dinlenmesi ve Sanık H.G. ile mağdur T.K.'nın telefonlarının kayıtlarının incelenmesi için ileri bir tarihe erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious