Düşen Atlasjet uçağı için ABD'den dava açmaya geldiler

Düşen Atlasjet uçağı için ABD'den dava açmaya geldiler.13424
  • Giriş : 10.12.2007 / 18:57:00

McDonell Douglas ve Boeing şirketi aleyhine tazminat davası açmak için Isparta'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'li bir hukuk bürosunun avukatları, Isparta'nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında geçtiğimiz ay düşen Atlasjet uçağında hayatını kaybeden 57 kişinin yakınlarından vekalet alarak,

Dünyadaki uçak kazalarını yargıya taşıyarak kazandıkları davalarla ünlü olan Ribbeck Low Hukuk Bürosu, Isparta'da düşen Atlasjet uçağında hayatlarını kaybedenlerin yakınları adına McDonell Douglas ile Boeing firmaları aleyhine tazminat davası açabilmek amacıyla Isparta'ya bir heyet gönderdi.

Hukuk bürosunun avukatlarından Monica Kelly, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Isparta'da düşen uçakla ilgili tazminat davası açma konusunda incelemelere başladıklarını belirtti.

Kelly, amaçlarının, uçak faciasının sebebini ortaya çıkarmak ve uçakta hayatını kaybedenlerin yakınlarına tazminat imkanı yaratmak olduğunu söyledi.

Yardımcısı Claude Jobin ile uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla görüşeceklerini dile getiren Kelly, tazminat davası açabilmek için vekalet almayı amaçladıklarını dile getirdi.

Kelly, ''Tüm bu işlemlerden sonra iki hafta içinde McDonell Douglas ve Boeing şirketi başta olmak üzere, ilgili kişi ve kuruluşlara Chicago'da tazminat davası açacağız'' dedi.

Kelly, ABD'den gelecek bir uzmanın, enkazda teknik inceleme yapacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious