Düşen helikopter Almanya'ya götürüldü

Düşen helikopter Almanya'ya götürüldü.17543
  • Giriş : 12.06.2009 / 15:27:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin gövdesi ve motorunun incelenmek üzere Almanya'ya götürüldüğünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şanverdi, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici ile parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Kazanın sebebinin anlaşılması için çalışmaları ciddiyetle sürdürdüklerini kaydeden Şanverdi, helikopterin gövdesi ve motorunun incelenmek üzere geçen günlerde Almanya'daki bir firmaya gönderildiğini kaydetti. Almanya'dan dün akşam döndüğünü anlatan Şanverdi, incelemenin yaklaşık 10 gün daha devam edeceğini belirtti.

Bu incelemenin, düşmeden önce helikopterde herhangi bir arıza bulunup bulunmadığının belirlenmesi için yapıldığını kaydeden Şanverdi, helikopterdeki ELT ve GPS cihazlarının da içinde yer aldığı bazı parçaların da İngiltere, ABD ve Kanada'ya götürülerek inceleneceğini ifade etti.

Şanverdi, pilotun uçuş planı, helikopterin bakım ve onarım dosyasının kendilerine verilmesini talep ettiklerini ancak ''kazanın üzerinden iki buçuk ay kadar geçmesine rağmen, devletin bazı kurumlarından bazı kayıtları alamadıklarını'' söyledi.

Şanverdi, ''Bu kayıtlar verilmediği sürece içimiz rahat etmeyecek, sorularımız devam edecek'' diye konuştu.

BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici de ''olaya ilişkin kaza, sabotaj ve suikast olasılıklarını eşit derecede ciddiye aldıklarını'' kaydederek, devlet kurumlarının, olayla ilgili daha özverili çalışmasını istediklerini ifade etti.

-''ALPEREN OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI HAKKINDA SORUŞTURMA''-

Alperen Ocakları Kayseri İl Başkanlığının DTP'li milletvekillerine, altında bir sözün yazılı bulunduğu harita gönderdiğine ilişkin haberlerin medyada yer bulduğunu hatırlatan Destici, görüştüğü Alperen Ocakları yöneticilerinin, Kayseri İl Başkanlığı görevlileri hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını bildirdiğini aktardı.

Partisinin, kuruluşundan bugüne vatanın ve milletin bütünlüğü ile demokrasiden yana olduğunu ifade eden Destici, terör ve şiddeti övenler dışında, her türlü düşüncenin dile getirilmesini savunduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*