Düşen helikoptere ulaşılamıyor

Düşen helikoptere ulaşılamıyor.8809
  • Giriş : 08.03.2009 / 14:49:00

Kayseri'de düşen askeri helikopter ile ilgili inceleme yapacak kaza kırım ekibinin, olumsuz hava koşulları nedeniyle kaza bölgesine ulaşamadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'da gelmesi beklenen kaza kırım ekibi, olumsuz hava koşulları ve aşırı rüzgar nedeniyle kaza bölgesine gidemedi. Helikopter enkazı ve kaza bölgesinde jandarma ekiplerinin kriminal incelemesi ise tamamlandı.

Askeri yetkililer, Ankara'dan gelecek kaza kırım ekibinin incelemesinin ardından, enkazın parçalara ayrılarak başka bir helikopterle nakledileceğini, ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle bu işlemin ertelendiğini kaydetti.

Öte yandan, Kayseri Valiliği, askeri helikopterin düşmesi ile ilgili tahkikatın sürdürüldüğünü bildirdi.

Kayseri Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, dün saat 10.13'te Şırnak İç Güvenlik Harekat Bölgesi'nden değişim amacıyla Ankara'ya gitmek üzere havalanan ve yakıt ikmali yapmak için Malatya 2. Ordu Hava Alayı'na uğrayan Kobra tipi helikopter ile saat 11.45 sıralarında irtibatın kesildiği hatırlatıldı.

Düşen helikopterin yerinin pilotların cep telefonu sinyallerinden tespit edildiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Helikopter ile irtibat kesildikten sonra, Pınarbaşı ilçesine bağlı Aşağıbeyçayırı köyü bölgesinde helikopter pilotlarına ait cep telefonu sinyal bilgilerinin alınması üzerine, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı arama unsuru ve Erciyes Jandarma Dağ Arama Kurtarma ekibi saat 14.30'dan itibaren bölgeye intikal ederek arama çalışmalarına başlamıştır. Saat 17.30 sıralarında Sarız ilçesi yakınlarında Küçükkabaktepe köyü civarında helikopterin enkazına ulaşılmıştır. Helikopter pilotu iki üsteğmenin şehit oldukları tespit edilmiştir. Şehitlerimizin cenazeleri Ankara'ya gönderilmiştir. Olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir.''

Ankara'ya gitmek için havalanan ''Kobra'' tipi askeri helikopter, dün Kayseri'nin Sarız ilçesi yakınlarında düşmüş, helikopterde uçuş personeli olarak görev yapan üsteğmenler Volkan Koçyiğit ile Faik Şimşek şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*