Düşen helikopterin pilotu toprağa verildi

Düşen helikopterin pilotu toprağa verildi.19080
  • Giriş : 20.06.2009 / 17:10:00

Milas'ın Geyik Barajı'nda düşen yangın söndürme helikopterinde hayatını kaybeden pilot emekli binbaşı Tanju Tezgel için Bursa Orman Bölge Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Törene, Tezgel'in eşi Oya, oğulları Coşkun ve Gökhan ile torunları Buse ve Boğaçhan Tezgel'in yanı sıra Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu, Bursa Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel, Bursa Emniyet Müdür Vekili Cemal Çalışkan ve Orman Bölge Müdürü Ali Girgin katıldı.

Ayakta zor durduğu görülen Oya Tezgel, eşinin tabutuna sarılarak uzun süre ağladı. Emekli binbaşının torunu Boğaçhan, dedesini asker selamıyla son yolculuğuna uğurladı.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Kurtulmuşlu, törende yaptığı konuşmada, Tezgel ile yaklaşık 20 yıl önce, orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında tanıştığını söyledi.

Tezgel gibi ülkesini, milletini seven, Türkiye'ye, hatta dünyaya örnek olmuş bir kahramanı son yolculuğuna uğurlamanın hüznünü yaşadığını ifade eden Kurtulmuşlu, şunları kaydetti:

''Silahlı Kuvvetlerdeki, Kıbrıs harekatındaki kahramanlıklarını duymuş, okumuştuk, ama orman yangınlarında gösterdiği kahramanlıklara bizzat yan yana tanık oldum. Son seferinde de ülkesindeki yeşilin yanmaması için hayatını ortaya koymuştur. Ben Ankara'da Tanju hoca yangına gitti denildiği zaman, o yangının söneceğine emin olurdum.''

Konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşayan Kurtulmuşlu, Tezgel'in ailesine, yakınlarına, Türk milletine, ormancılara baş sağlığı dileyerek, ''Onun gibi bir kahraman çok zor yetişir. Mekanı cennet olsun'' dedi.

Bursa Müftü Yardımcısı Mustafa Uyar'ın dualar okuduğu törenin ardından Tezgel'in Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri araçla Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki Fatih Camisi'ne götürüldü.

Tezgel'in cenazesi, burada kılınacak cenaze namazının ardından Pınarbaşı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*