Düşen uçağın parçaları kaçırıldı mı?

Düşen uçağın parçaları kaçırıldı mı?.9807
  • Giriş : 11.01.2007 / 00:00:00

Türk işçileri taşırken Irak’taki Beled Üssü yakınlarında düşen uçağın bazı parçalarının ABD üssüne götürülerek “güvence altına alındığı” iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk işçileri taşırken Irak’taki Beled Üssü yakınlarında düşen uçağın bazı parçalarının kazanın ardından ABD üssüne götürüldüğü öne sürüldü.
Adana’dan 30 yolcu ve 5 mürettebatıyla havalandıktan sonra Irak’ta inişe geçtiği sırada düşen Antonov tipi uçak ile ilgili farklı iddialar gelmeye devam ediyor.

Son olarak uçağın bazı parçalarının, kazadan hemen sonra Amerikan üssünde “güvence altına alındığı” iddia edildi. Edinilen bilgilere göre parçaların, “hırsızlık ya da başka bir nedenle zarar görmemesi için güvence altına alındığı” savunuluyor.
Uçağın hangi parçalarının “güvence altına alındığı” ve uçağın kara kutusunun bu parçaların arasında yer alıp almadığı ise bilinmiyor.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: “BİLGİMİZ YOK”

Öte yandan iddiaları ile ilgili olarak ANKA’ya konuşan Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, “Amerikalıların uçağın bazı parçalarını ya da kara kutusunu aldığına dair bize herhangi bir bilgi gelmedi. Bunlar kulaktan kulağa yayılan bilgiler. Ekibimiz birkaç gün daha orada. Oradan gelen bilgiler ışığında periyodik olarak açıklama yapacağız”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious