Düşen uçak hâla bulunamadı!

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Trabzon'da kalktıktan sonra kaybolan uçağı arama çalışmalarına ara verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon Valisi Nuri Okutan, İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere Trabzon Havalimanından havalandıktan sonra kaybolan özel uçağı arama çalışmalarına hava karardığı için ara verildiğini söyledi.

Vali Okutan, yaptığı açıklamada, dün öğleden sonra Trabzon Havalimanından kalktıktan sonra Tebriz'e ulaşmadığı öğrenilen, içerisinde uçağın sahibi İngiltere vatandaşı Mihiael Newman ile Pakistan uyruklu B. Bhangoo'nun olduğu Sky Arrow 650T model uçağın bulunması için Trabzon Sivil Savunma ve jandarma ekiplerince geniş çaplı arama çalışması başlatıldığını anımsattı.

Arama çalışmalarına Türk Hava Kuvvetlerine ait uçakların da zaman zaman katıldığını ifade eden Okutan, hava karardığı için çalışmalara ara verildiğini, yarın gün ağardıktan sonra çalışmalara yeniden başlanacağını söyledi.

Vali Okutan, yarınki arama çalışmalarına da uçak ve helikopterlerin katılacağını kaydetti.

Ankara'dan İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere yola çıkan özel uçak, yakıt ikmali yapmak üzere 10 Mayıs'ta Trabzon Havalimanına inmişti.

Yakıt ikmalinin ardından hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle yola çıkamayan uçak, dün öğle saatlerinde Tebriz'e gitmek üzere Trabzon'dan ayrılmıştı.

Uçağın Tebriz'e ulaşmadığının Trabzon'daki yetkililere bildirilmesi üzerine Köprübaşı ve Çaykara ilçeleri ile Gümüşhane ve Bayburt ili sınırlarına yakın bölgelerde arama çalışması başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious