Düşen uçakla ilgili çelişkili açıklamalar

Düşen uçakla ilgili çelişkili açıklamalar.19323
  • Giriş : 15.04.2008 / 23:27:00

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin doğusundaki Goma'dan başkent Kinşasa'ya sefer yaparken düşen yolcu uçağında, yolcuların çoğunun kurtulduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DC-9 tipi yolcu uçağının bağlı olduğu Hewa Bora Havayolları şirketinin yöneticisi Dirk Cramers'ın, yaptığı açıklamaya göre, uçaktaki 79 yolcudan çoğu sağ olarak kurtarıldı.

Cramers, kurtarmayı başardıkları yolcuları hastanelere gönderdiklerini ve uçağın 7 kişilik mürettebatının da hayatta olduğunu söyledi.

Goma'nın bulunduğu Nort Kivu Valisi Julien Paluku da yaptığı açıklamada, şimdiye dek 19 cesedin enkazdan çıkarıldığını ve 76 yaralının hastanelerde tedavi gördüğünü bildirdi.

Goma'dan havalandıktan kısa bir süre sonra bir yerleşim yerine düştüğü belirtilen uçaktaki kesin yolcu sayısı henüz teyit edilemiyor.

Bu arada BBC'nin haberine göre doktorlar, kazada en az 9 kişinin öldüğünü ve uçaktaki 85 kişinin çoğunun kurtulduğunu bildirdiler. AP Ajansı da 75 kişinin kazayı yaralı atlattığını yazdı.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin doğusundaki Goma kentinden havalandıktan kısa bir süre sonra düşen DC-9 tipi yolcu uçağında, ilk belirlemelere göre 60 kişinin öldüğü ve 10 kişinin kurtulduğu bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious