Düşen uçakta 1 Türk kayıp

Düşen uçakta 1 Türk kayıp.9807
  • Giriş : 14.01.2007 / 00:00:00

Bağdat’ta düşen uçakta ölen 5 yolcunun kimliği daha DNA testi sonucu belirlenirken, Irak’tan 33 yerine daha az sayıda cenaze de getirilmiş olabileceği tahmin ediliyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bulunan cenazelerden, Ahmet Gezer, Aziz Gelinci, Halil Kılıç, Serkan Geyik ve Bekir Yıldız’íın kimlikleri yakınlarından alınan kan ve kıl örnekleriyle yapılan DNA testi sonucu belirlendi.

Bağdat’tan gönderilen ceset torbalarından birinde farklı kişilere ait bacak, diz kapağı ve ceset parçalarının konulduğu da DNA testi sırasında ortaya çıktı.

Yetkililer, Türkiye'ye 33 cesedin getirildiğinin bildirildiğini, ancak yapılan çalışmalar sonucu 1 cesedin kayıp olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

Adana Vali Vekili Mehmet Demir ise, bir torbada birkaç kişiye ait ceset parçalarına rastlandığını, bu nedenle 33 yerine daha az sayıda cenaze de getirilmiş olabileceğini ifade ederek “Bir torbadan birinin kafası, diğerinin ayağı, bir başka kişinin ise kolu çıkabiliyor. Hangi ceset parçasının kime ait olduğunu DNA testi çözecek” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious