Düşen uçakta 1 Türk'ün cesedi kayıp

Düşen uçakta 1 Türk'ün cesedi kayıp.9807
  • Giriş : 13.01.2007 / 00:00:00

Bağdat'ta düşen uçakta hayatını kaybeden Türk yolculardan 5'inin cesedi daha DNA testi sonucu tespit edilirken, 1 cesedin Irak'tan getirilmediği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nce yapılan DNA testi sonucu Bekir Yıldız, Halil Kılıç, Serkan Geyik, Aziz Gelinci ve Ahmet Gezer'in cesetleri tespit edildi. Yakınlarından alınan kan, kıl ve diğer doku örneklerinin karşılaştırılması sonucu tespit edilen cesetlerden 3'ü, Adana Numune Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundan teslim edildi. Halil Kılıç'ın cenazesi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne bağlı Keklikoluk Köyü'ne götürülürken, Aziz Gelinci'nin cenazesi İncirlik Beldesi Mezarlığı'nda, Ahmet Gezer'in cenazesi ise Buruk Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bekir Yıldız ve Serkan Geyik'in cenazeleri ise henüz teslim alınmadı.
Düşen uçakta hayatını kaybeden 34 kişi arasında bulunan Ramazan Altıkulaç ile Rifat Demir'in cesetleri henüz teşhis edilemezken, kalan 2 ceset torbasından sadece 1 bacak, 1 diz kapağı ve kemik parçaları çıktı. Yetkililer, Türkiye'ye 33 cesedin getirildiğinin bildirildiğini, ancak yapılan çalışmalar sonucu 1 cesedin kayıp olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.
Öte yandan, uçak mürettebatından Moldova, Rusya ve Ukrayna uyruklu 5 kişinin cenazeleri halen Çukurova Devlet Hastanesi morgunda teslim alınmayı bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious