Düşen uçakta bir Türk vatandaşı var

Düşen uçakta bir Türk vatandaşı var.16861
  • Giriş : 14.09.2008 / 09:25:00

Rusya'da düşen uçakta hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşı da bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya'nın Perm kenti yakınlarında bu sabah düşen Rus Havayolları Aeroflot'a ait yolcu uçağında hayatını kaybedenler arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğu bildirildi.

Acil Durumlar Bakanlığı Halkla İlişkiler Servisi Başkanı İrina Andrianova, Rus İtar-Tass ajansına yatığı açıklamada, düşen uçakta hayatını kaybeden 88 kişi arasında 8 Azeri, 5 Ukraynalı, birer Türk, İsviçreli, Alman, Letonyalı ve Amerikalı olmak üzere 18 yabancının da bulunduğunu söyledi.

Andrianova, 82 yolcusu ve 6 kişilik mürettebatı bulunan uçakta hiç kimsenin kurtulamadığını belirterek, inmek için alçalmakta olan uçağın Perm kentinde yerleşim yerlerine birkaç yüz metre uzaklığa düştüğü için kentte herhangi bir hasar olmadığını kaydetti.

Yetkililer, uçağın kara kutusunun bulunuğunu ve uzmanların üzerinde çalıştığını ifade ettiler.

Kazada hayatını kaybedenlerin isimleri henüz açıklanmadı.

Bu arada Trans-Sibirya Demiryolları şirketi de uçağın düştüğü yerde demiryolu hattının da zarar gördüğü ve buradaki demiryolunun kısmi olarak kapatıldığını açıkladı.

Aeroflot Sözcüsü İrina Danenberg de yaptığı açıklamada, uçağın 1100 metre irtifadayken kuleyle bağlantısının kesildiğinde kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*