Düşen yolcu uçağının kaptanı ismini sildirmiş

Düşen yolcu uçağının kaptanı ismini sildirmiş.13424
  • Giriş : 30.11.2007 / 22:00:00
  • Güncelleme : 30.11.2007 / 22:07:24

Isparta'da düşen yolcu uçağının Kaptan Pilotu Ferhat Özdemir'in ön adı Muhammet'i sildirdiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Isparta'da düşen yolcu uçağının Kaptan Pilotu Ferhat Özdemir'in 2003'te ABD'de görev yaparken ön adı olan Muhammet'i sildirdiği ortaya çıktı. İsim tashihinin gerekçesi ise...

Isparta'da düşen World Focus Havayolları'na ait MD83 tipi yolcu uçağının Kaptanı 3 çocuk babası olan 48 yaşındaki Özdemir isim tashihi davasını, İzmir 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde avukatı aracılığı ile açtı.

YOLCULAR TEDİRGİN OLDU

Özdemir dava dilekçesinde, “Terör saldırısından sonra mesleğimi yapmakta sorunlar yaşadım. İşimi kaybetme riskim oldu. ABD’de saldırıdan sonra Müslümanlara karşı önyargılı davranışlar başladı. Anonslarda Ferhat değil de ön adım Muhammet anons edilince yolcular tedirgin oluyor. Toplumdaki birtakım önyargılar sorun yaratıyor. Muhammet olan ön ismimin nüfustan silinmesini istiyorum'' dedi.

Duruşmada davalı Konak Nüfus İdaresi ve Özdemir’in avukatı Ali Balaban hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı Sami Dündar, toplanan kanıtlara göre, davacının adının düzeltilmesinde haklı sebebler olduğunu belirtip önadı Muhammet’in nüfustan silinmesini istedi. Hakim Fadime Akbaba da istemi yerinde buldu ve Özdemir'in ön adı Muhammet'in nüfustan silinmesine karar verdi.

Ferhat Özdemir, 2004'te Türkiye'ye geldi önce Fly Air'de görev yaptı, ardından World Focus Havayolları'na geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious