Düşes'le ilgili korkunç iddia ne?

Düşes'le ilgili korkunç iddia ne?.11070
  • Giriş : 10.11.2008 / 09:28:00

İngiliz Düşesi'nin görüntüleri yoksa tezgah mı? Devlet Bakanı Nimet Çubukcu, Düşes'le ilgili korkunç bir iddia ortaya attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Sabah'tan Ecevit Kılıç'ın sorularını yanıtladı. Çubukçu, Ferguson'un bir iyiliksever, bir merhamet timsali olarak gösterilmesini anlamadığını söyleyerek ortadaki görüntülerin bir kısmının tamamen tezgah olabileceğini iddia etti.

Aslında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubuklu'yla röportaj yapmak için o kadar çok sebep vardı ki... Birincisi Hüseyin Üzmez vakası. İktidar çevresinin sustuğu tahliye olayında en büyük tepkiyi Çubukçu gösterdi. Diğer taraftan ise bakanlığa bağlı SHÇEK'nin davaya zamanında müdahil olmaması var. İkincisi ise York Düşesi Sarah Ferguson'un Saray Rehabilitasyon Merkezi'nde çektiği ve çocukların ellerinin bağlandığı görüntüler. Üçüncü neden ise Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk ısrarını hep Çubukçu'nun da yer aldığı toplantılarda söylemesi. Son neden ise modaya ilgisi. Kıyafetlerini nereden alıyordu, bu konuda özel destek alıyor muydu?

Ama Çubukçu, bu konuyu konuşurken rahat değil. Aslında kıyafetleri nedeniyle gündeme gelmekten rahatsız. Kıyafetlerinin şıklığının doğal bir şey olarak görülmesi gerektiğini düşünüyor. Anladığım kadarıyla bu konu belli çevrelerce de biraz istismar edilmiş.

İzin istendi ancak vermedik: Gelmeden önce Saray Rehabilitasyon Merkezi'ni gezmek için izin istiyor. Fakat burası tadilatta olduğu için ve yeni binalarımız ocakta açılacağı için izin vermedik. Ayrıca ülkelerle ilişkilerimiz karşılıklı diplomatik nezakete dayanıyor. Bizim ülkemizden birisi İngiltere'ye bu gerekçeyle gittiğinde izin verilmeyeceğini bildiğimiz için biz de izin vermedik. Artı Ferguson hangi kimlikle ziyarette bulunacak? Kraliyet ailesinin eski mensubu. Herhangi bir uluslararası kuruluşun temsilcisi de değil.

İnsanları kandırıyor: Kızı nedeniyle İstanbul'da kendisine tahsis edilen polisleri ve gönüllülerimizi istismar ederek içeri giriyor. Bu insanları "Yardım yapacağım" diye yalan söyleyerek istismar etmesi diplomatik nezakete uygun değil. Burada hoş karşılamadığım bu tutumudur.

Anlattıklarının bir çoğu yok: Gizli kamerada iki görüntü var; biri ağır zihinsel engelinin ellerinin arkadan bağlandığı. İkincisi yine bir çocuğun sandalyeye bağlanması. Bunun dışında anlattığı olayların hiçbiri yayınlanmadı, yok. Artı kendisine eşlik eden gönüllüler, sandalyeye bağlı çocuk görmediklerini söylüyorlar.

Kendi de bağlamış olabilir: Sandalyeye bağlı kimse yok. Ferguson'un yanında gelen bir kişi, çocuğun yanına oturuyor. Birden böyle bir görüntü çıkıyor. Gerçek zamanla ortaya çıkacaktır. Ferguson'un kendisi de yapmış olabilir.

Uygun koşullarda bağlanabilir: Kendisine ve çevresine zarar verenlerin ellerinin uygun koşullarda bağlanmasını normal bulunuyor. Bu yöntem birçok ülkede uygulanıyor. Daha insani bir yöntem yok mu? Özel tasarlanmış elbise veya ilaç... Eskiden zihinsel engellilerde en çok kullanılan yöntem elektroşoktu. Ama artık kabul edilmiyor. İlaç verip uyutabilirsiniz ama izole eder. Zihinsel engeli de olsa yaşama katılımlarının üst düzeyde olmasını istiyoruz. Daha iyi bir yöntem varsa onu uygulamaya hazırım. Kurumları şahsi duygularımla değil, uluslararası kriterler göre, uzmanlar ve doktorlardan yardım alarak yönetiyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*