Düşürdüğü plaka sayesinde yakalandı

Düşürdüğü plaka sayesinde yakalandı.8501
  • Giriş : 28.09.2008 / 18:18:00

Mısırcı Yunus Öztemiz'e çarparak ölümüne neden olan İkbal Schildein'i düşen plakası yakalattı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'nde mısır satan 27 yaşındaki Yunus Öztemiz'e çarparak ölümüne neden olan sürücü 50 yaşındaki İkbal Schildein, olay yerinde düşen plaka ve tampon parçalarından yola çıkılarak yakalanıp gözaltına alındı.

Dün akşam, arkadaşlarının çalıştığı akaryakıt istasyonuna giderken Aydın- İzmir karayolunun karşısına geçmeye çalıştığı sırada, plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir araç, mısır satıcısı Yunus Öztemiz'e çarptı. Öztemiz olay yerinde yaşamını yitirirken, çarpan sürücü aracıyla birlikte kaçtı. Polis, kaza yerinde bulunan '35 TP 368' numaralı plaka ve tampon parçalarından yola çıkarak sürdürdüğü soruşturmayı sonuçlandırdı. Plakanın, İkbal Schildein'e ait, İzmir trafiğine kayıtlı otomobilden düştüğü tespit edildi. Soruşturma kapsamında, İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde oturduğu tespit edilen sürücü Schildein gözaltına alınıp Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'ne getirildi. Yunus Öztemiz'e çarptıktan sonra kanlar içinde bırakıp ölümüne neden olmakla suçlanan sürücü Schildein, “O akşam bir şeye çarptığımı fark ettim ama ne olduğunu karanlıktan göremedim. Birkaç metre ileride durdum. Aracın etrafına baktım, sonra olay yerine geldim. Baktım hiçbir şey göremedim ve ayrıldım” dediği öğrenildi. Schildein'in işlemlerin tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edileceği bildirildi.

TUTUKLANDI

Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Ortaklar Beldesi'nde, mısır satarak geçimini sağlayan 27 yaşındaki Yunus Öztemiz'e çarparak ölümüne neden olan sürücü İkbal Schildein'in, kazaya karıştığı otomobili İzmir'in Seferihisar İlçesi'ndeki evinin önünde bulundu. Polisler, yaptıkları incelemede araçta çarpma izleri olduğu saptandı.

Gözaltındaki İkbal Schildein, sorgusunun ardından Adliye'ye sevk edildi. Schildein, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 3 çocuk annesi İkbal Schildein'in, 2004 yılında kurulan Seferihisar Çevre Koruma Derneği'nin başkanı olduğu da ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*