Duygu Asena'nın ölümünün ardından

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Hayatını kaybeden Duygu Asena ile ilgili doktoru açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Ayşe Fidan Baturalp tarafından düzenlenen basın toplantısında Asena'nın ölüm nedeni ile ilgili bilgi verdi.
Duygu Asena'nın çok iyi bir dostu olduğunu belirten Baturalp, ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Baturalp, Asena'nın beyninde kötü huylu bir tümörün bulunduğunu belirterek teşhisin konulduğu zaman en fazla 5 ay yaşayabileceğinin tahmin edildiğini anlattı. Asena ile ilgili tahminlerin tutmadığına işaret eden doktoru, iki yıl yaşadığına işaret etti.

Doktor Baturalp şunları söyledi: "Duygu Asena iki yıldır beyin tümörü nedeniyle tedavi görüyordu. Asena'nın beynindeki tümör kötü karakterliydi. Hızla büyüyen bir yapısı vardı. Asena'ya ilk teşhis konulduğunda 4 veya 5 aylık ömrü vardı. Ama o hayata olan bağılılı, sevinci ve azmi ile bir mucizeyi gerçekleştirdi. Asena'nın bu hastalığa rağmen iki yıl yaşaması tam anlamıyla bir mucizeydi. Bir insan hem doktor ve hem de arkadaş olunca farklı duygular yaşıyor. doktor olarak arkadaşını tedavi edemeyince çok farklı duygular yaşanıyor. Hastanemize ilk gldiğnide bilinci kapalıydı. Solunum sıkıntısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gelmişti. bu sabah da saat 04:45'te solunumunun durması nedeniyle vefat etti. Asena'nın tedavisine geç kalındığı düşünceleri kesinlikle kabul etmiyorum. Asena hastalığı döneminde sevenleri her zaman yanındaydı. Kendisinin zaten çok fazla seveni bulunuyordu."

Asena'nın cenazesinin ne zaman kaldırılacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bu arada Duygu Asena'nın kız kardeşi İnci Asena'nın eski eşi Halit Çapın'ın da dün aynı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious