Duygusal hırsızmış!

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

İşadamını soyan hırsız, çantadaki aile fotoğraflarından etkilenince çaldığı malzemeleri geri gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşadamına ait çantada bulduğu aile resimlerinden etkilenen hırsız, özür mektubu yazarak eşyaları kargoyla sahibine gönderdi.
Alınan bilgiye göre ilginç hırsızlık olayı 29 Ağustos 2006 tarihinde Üsküdar Bağlarbaşı'nda meydana geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı İbrahim Güder, bagajında çantası olan 34 TH 9107 plakalı otomobilini Altunizade'de ki özel bir bankanın önüne park ederek bankaya girdi. Türk-Tayvan Konseyi üyesi de olan Güder, bankadan çıktıktan sonra arabasının patlak lastiğiyle karşılaştı. Hırsız yada hırsızların kurduğu tuzaktan şüphelenmeyen Güder bir arkadaşıyla birlikte oto-lastikçiye kadar gitmek için yola çıktı. Güder, Altunizade sapağından döndükten sonra tekerleğin yola sürtündüğü fark edince araçtan inerek kontrol etmek istedi. Bu sırada kendisini takip eden kimliği henüz belirlenemeyen hırsız, kontak anahtarı üzerinde olan otomobile binerek hızla uzaklaştı. Aracının kaçırıldığını fark edince yoldan geçen bir taksiye binen İbrahim Güder hırsızı kovalamaya başladı.Tekerleği patlak otomobilini yolda bıraktığı iz yardımıyla bir süre takip eden Güder, polis ekiplerine de haber verdi. Bir süre sonra aracı terk ederek kaçan hırsız işadamına ait içinde 8 bin dolar, banka çek koçanları, digital fotoğraf makinesi, şirket evrakları ile aile fotoğrafları bulunan çantayı alarak izini kaybettirdi.

-DUYGUSAL HIRSIZMIŞ-

Parasını ve çok değer verdiği aile fotoğraflarını hırsızlara kaptıran İbrahim Güder, Doğacılar Polis Merkezi'ne giderek ifade verdi. Karakoldan umutsuz bir şekilde evine dönen Güder, olaydan bir gün sonra Murat Çelik isimli bir şahıstan kendisine kargo şirketi aracılığıyla ödemeli paket gönderildiğini öğrendi. Hafızasını yoklayan ve cep telefonundaki isim rehberini kontrol eden DİEK Başkanı, Murat Çelik ismini hatırlamayınca gönderilen paketin bomba olabileceğini düşünerek açtırmak istemedi. Daha sonra cesaretini toplayarak paketi açtıran işadamı hırsızlık tarihine geçecek el yazısıyla yazılmış bir notla karşılaştı. Eşyalarını kontrol etmeden notu okuyan İşadamı eşyalarını çalan hırsızın kendisinden özür dileyerek bağışlamasını istediğini görünce şaşkına döndü. Hırsızın, 8 bin dolar ve bin YTL değerindeki fotoğraf makinesi dışındaki eşyalar arasına koyarak gönderdiği notta Güder'e hitaben, "Senden çok özür dilerim. Senin yaşadığın hayatı aile fotoğraflarından gördüm. Çok mutlu bir aile ortamın var. Benim yaşadığım dünyayı görsen bana üzülürsün, ağlarsın. Sadece bağışlamanı dilerim İbrahim Abi" yazması dikkat çekti.

Başından geçen ilginç hırsızlık olayını anlatan DEİK Başkanı Güder, "Eşim ve 3 çocuğumla çektirdiğim seyahat fotoğraflarıyla, iş adamı heyetleriyle gittiğim gezilerdeki fotoğraflardan etkilendi sanırım. Bir mektupla birlikte çantamı ödemeli olarak göndermesi beni çok

sevindirdi. Herkesin daha dikkatli olmasını ve kimsenin kontak anahtarını arabanın üzerinde bırakmamasını dilerim" dedi.

Bu arada kargo şirketi aracılığıyla gönderilen paket üzerindeki isim ve adres ile ilgili soruşturma başlatan Üsküdar Asayiş Büro ekipleri, adresin Kadıköy'deki bir boş arsaya çıktığını belirledi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious