Düzce'de feci kaza

Düzce'de feci kaza.10580
  • Giriş : 05.09.2008 / 12:27:00

İspanyol turistleri taşıyan bir otobüs, bir TIR'a arkadan çarptı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DÜZCE'nin Gümüşova İlçesi TEM Otoyolu'nda, içerisinde İspanyol turistleri taşıyan bir otobüs, bir TIR'a arkadan çarptı. 27 kişinin yaralandığı kazada, otobüs içerisinde sıkışan 4 yaralı turist, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kaza, bugün saat 16.10 sıralarında, TEM Otoyolu'nun Gümüşova Rampası'nda meydana geldi. Ankara'dan İstanbul yönüne doğru giden ve içerisinde İspanyol turist grubunu taşıyan 34 AD 693 plakalı, Ali Tahir Yılmazer idaresindeki otobüs, sürücünün bir anlık dalgınlığı sonucu önünde giden Atalay İnceöz yönetimindeki 68 AY 693 plakalı TIR'a arkadan çarptı.

Kazada, otobüs sürücüsü Yılmazer ile yolculardan Camara Velasco Dolores, Blanco Sandez Maria Rosu, Ovede Vanesa, Blasco Tigadu Raguel, Sarroca Becarria Nuria, Perez Jorge, Sala M. Teresu, Dominguez Maria Evgenia, Martinez Gonzalez Monica, Seves Yepes Maria Nieves, Rodriguez Ana Maria, Alarcon Sainz Jose Manval, Munoz Galleja Tamaru, Alarcan Sainz Jose Manvel, Gonzalez Cencelo Alberto, Sanchez Lima Alfonso, Cvevas Garride Pilar, Seves Jesus Angel, Radrigvez Reguera Antonio, Madveno Alberto, Bollesteros Perez Jusus, Martinez Garcia Jose Luis, Ibanez Correras Maria Reyeg, Bravo Carmen, Ruzufa Nanantonio ve Lopez Jose yaralandı.

4 YOLCU OTOBÜS İÇERİSİNDE SIKIŞTI

Kaza yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, yaralılardan 4'ü otobüs içerisinde sıkıştı. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nün Kaza Kırım ekibinin çalışması sonucu sıkışan yaralılar kurtarıldı. Araçtan çıkarılan yaralılardan birinin ayağının koptuğu belirtildi. Yaralılar, daha sonra ambulanslarla Sakarya'daki hastanelere kaldırıldı. İsmi öğrenilemeyen yaralı da kopan ayağı ile birlikte Sakarya'daki ToyotaSa Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan bir kısmının daha sonra İstanbul'daki hastanelere sevk edildiği bildirildi.

Otobüste toplam 38 yolcu bulunurken, kazadan yara almadan kurtulan yolcular, bir süre kaza yerinde bekledikten sonra başka bir otobüs ile İstanbul'a götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*