Düzceliler 1999 depremini depremini unutmadı

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Düzce Depremzedeler Derneği, 12 Kasım 1999 yılında yaşanan Düzce depreminde hayatını kaybedenlerin anısına Anıt Park'ta tören düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Düzce Hükümet kavşağında toplanan depremzedeler ellerinde taşıdıkları pankartlarla birlikte İstanbul Caddesi üzerinden yürüyerek Anıt Park'a geldiler. "Depremi unutma, unutturma" sloganları ile Anıt Park'a giren Depremzedeler Derneği'ne İzmit Depremzedeler Derneği ve Düzce Kızılay Batı Karadeniz Bölgesi Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürlüğü ekipleri de katıldı. Türk Kızılayı Batı Karadeniz Bölgesi Afet Müdahale ve Losjistik Merkezi ekipleri ellerinde taşıdıkları ve üzerinde, "Doğal afetlerde yardım doğal görevimiz, güvenli zemin yoktur güvenli bina vardır, deprem öldürmez binalar öldürür." yazılı pankartlar ile depremzedelerin yanında olduklarını gösterdiler. Depremzedeler deprem şehitlerini anma törenine hiçbir yetkilinin katılmamasını da eleştirerek,"Depremzede burada, yetkililer nerede," sloganları attılar.

Depremin oluş saati olan 18.58'de saygı duruşu esnasında bazı depremzedeler gözyaşlarını tutamadılar. Saygı duruşunun ardından bir konuşma yapan Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can, deprem sonrası yapılan kalıcı konutlarda sorunların bitmediğini belirterek, "Tavanlar çöküyor, rutubetle boğuşuluyor. Yapılan bu binalar ne kadar güvenli, neden bilgi verilmiyor." diyerek eleştirilerde bulundu. Yaklaşık 100 civarında vatandaşın katıldığı anma töreni olaysız bir şekilde sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious