DYP, AKP'yi İstanbul'un varoşlarında boğacak

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti'nin yaptırdığı anketi 'besleme anket' olarak niteleyerek, "Bunları sandıkta boğacağımız en önemli yer, İstanbul'un varoşlarıdır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, Türkiye'nin bugün; ezilmişlerin, fukaraların, çaresizlerin, kimsesizlerin, çiftçilerin, köylülerin, esnafın, sanatkarın, emeklinin, işsizlerin, çalışanların umutları olarak iktidara gelen bugünkü iktidar partisinin perişan durumunu izlediğini söyledi.

"Bu iktidar partisi bugün sadece ürettiği lafların altında kalmamakta, seçimden kaçmaka için 50 tane oyun tezgahlamaktadırlar." diyen Ağar, iktidarın sandıkta her zaman haram yedirip her tarafta helal kazandıklarını iddia etti.

Ağar, "Devlet imkanlarından arta kalanlarla yapılan haram siyasetinin sonunu millet getirecektir. Buna inanmayanlar her seçimin sonunu açıp baksınlar, görsünler." dedi.

Dumlupınar Kapalı Spor salonunda yapılan kongrede partlilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Ağar'a, Genel Başkan Yardımcıları Saffet Arıkan Bedük ve Nedim Bilgiç de eşlik etti. İktidar partisinin seçimlerden önce 'Başörtüsüne özgürlük' diyerek genç çocuklara çemberler, zincirler oluşturttuğunu iddia eden Ağar, "İmam hatipli çocukları seçim alanlarında gezdirdiniz. Türkiye bu iktidarın aczi, beceriksizliği, yetersizliği yüzünden kutuplaştırma siyasetiyle, siyasette hiç birşey öğretmeden yola devam etmek isteyen bu iktidar ve ana muhalefet partisini ibretle izlemektedir." ifadesini kullandı.

Mehmet Ağar, "Demokrat Parti iktidarında Arapça ezan serbest bırakıldığında, Adalet Partisi iktidarında 45 bin köy imamı devlet memuru olduğunda Türkiye'de nasıl bir rejim tartışması, bir sıkıntı olmadıysa, DYP iktidarında ve kendi Başbakanlığı'nda, üniversitelerde başörtüsü sorunu çözüldüğünde de Türkiye'nin hiçbir yerinde 1 gram huzursuzluk olmayacağını" iddia etti.

Çiftçinin, esnafın, emeklinin perişan; KOBİ'lerin ve sanayicilerin büyük bir sıkıntının eşiğinde olduğunu ileri süren Ağar, "İşsizlik almış başını gitmektedir. Hak ve özgürlükler alanında imam hatiplileri ve başörtülüleri gözyaşı içinde bırakmış, ülkede hiç gereği yokken lüzumsuz bir kutuplaşma yaratmışlardır. Bütün bunlara rağmen hala hiç oralı değilcesine, laf üretmeye devam etmektedirler. Bu işler bitti. Yolunun sonu görünmektedir." şeklinde konuştu.


"BESLEME ANKETLERE GÜVENİYORSA GETİRSİN SANDIĞI"


Zaman zaman partililerin attığı sloganlarla ve tezahüratlarla sözü kesilen Ağar, "Öyle atıp tutmaya gerek yok. O Başbakan çok sevdiği besleme anketlerine güveniyorsa, alırsın kararı, getirirsin sandığı. Boyunun ölçüsünü herkes görür. Herkes boyunun ölçüsünü alır." diye konuştu.

DYP lideri Ağar sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar istedikleri televizyon kanalına güvensinler. İstedikleri parlak gazete manşetlerne güvensinler. Bilesiniz ki; geleceğin iktidarını zengin sofraları değil, fukara vicdanları belirleyecektir. Türkiye'de ezilenlerin, alt gelir gruplarını bir daha sıkıntıya düşürmeyecek koruyup kollayacak bir politikalara ihtiyaç vardır. Doğru Yol Partisi her alanda bir büyük ekonomik programıyla milletin huzurunda olacaktır. Partimiz varken hiç kimse demokrasi dışında hareket edemez. DYP demokrasinin gerçek ve hakiki tek teminatıdır. DYP iktidarında ininde yok ettiğimiz terörü bugün yeniden hortlatan AK Parti iktidarını da terörü de mağlup edeceğiz. Terörü yok etmek hukuk ve demokrasi içerisinde yok etmek bizim görevimiz olacaktır. Partimiz yeni bir büyük iktidarın eşiğindedir."

Türkiye'de siyasetin millet eliyle, millet adına, milletin yararına kullanacak yeni bir yönetimi var etmenin yollarının açık oldupunu dile getiren Ağar, "Bu yolları millet seçim sandığı aracılığıyla inşa edecektir. Bunu Kütahya meydanından açıkça söylüyorum. Öyle, o besleme anketlerine çok güveniyorsa o Başbakan, yüreği yetiyorsa, herkes boyunun ölçüsünü orada alır. Hep beraber göreceğiz orada." diyerek meydan okudu.

İki başkan adayının yarıştığı İl Başkanalığı seçimlerinin ardından, toplam 419 geçerli oyun 308'ini alan İlhami Özatağ güven tazelerken, diğer başkan adayı Erol Ertürk de 111 oyda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious