DYP Kongresi başladı

DYP Kongresi başladı.15599
  • Giriş : 25.08.2007 / 15:35:00

Doğru Yol Partisi'nin Kurucu Başkanı Çetin Açıkgöz, ''DYP'nin, Kıratın bir kez daha yere düşen şanlı bayrağını 28 Mayısta düştüğü yerden aldık. Türk milleti DYP'nin bayrağını nereye istiyorsa oraya dikecektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DYP Genel Merkezinde gerçekleştirilen 1. Olağan Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Mali ve faaliyet raporlarının okunarak oy birliyle kabul edilmesinin ardından Kurucu Genel Başkan Çetin Açıkgöz bir konuşma yaptı.

Açıkgöz, ''DYP'nin, Kırat'ın bayrağının bir kez daha yere düştüğünü'' savunarak, ''Tek tesellimiz şudur; daha önce de bayrağımız düşmesine rağmen kahraman arkadaşlarımız her zaman bayrağı alarak tekrar burca dikmişlerdir. Şimdi biz DYP'nin, Kıratın bir kez daha yere düşen şanlı bayrağını, 28 Mayısta düştüğü yerden aldık. Türk milleti, DYP'nin bayrağını nereye istiyorsa oraya dikecektir'' diye konuştu.

Türkiye'nin, bütün önemli atılımlarını Demokrat Parti ve misyonunu sürdüren partiler döneminde yaptığını savunan Özaçıkgöz, en son 12 Eylül döneminde 7 milyar dolar borçla bıraktıkları Türkiye'nin bugün 400 milyar dolar borçlu hale getirildiğini ve Demokrat Misyonun kazandırdığı eserlerin hepsinin teker teker satıldığını ileri sürdü. Özçelik, daha önce olduğu gibi seçim meydanlarında bunların hesabını soracaklarını söyledi.

27 Mart ihtilali yapılmasaydı Türkiye'nin, bugün Avrupa Birliği'nin en büyük ortaklarından biri olacağını savunan Özçelik, bütün siyasi partilerin genel başkanlarını, yönetim kadrolarını Türk milletinin sorunlarını ve çözüm yollarını konuşmak üzere canlı yayında tartışmaya davet etti.

''EMANETÇİ DEĞİLİZ''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özaçıkgöz, bir gazetecinin, ''Kamuoyunda Tansu Çiller'in tekrar partinin başına geçeceği yönünde spekülasyonlar var. Böyle bir durum söz konusu mu?'' sorusu üzerine, ''Hiç kimsenin şahsı için parti kurulmaz. Dava için parti kurulur. Biz daha öncede emanetçi olmadığımızı söyledik. Tansu hanım istiyorlarsa kongreye gelir aday olurlar'' dedi.

Bir gazetecinin, partiyi kurduktan sonra 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ziyaret ettiklerini hatırlatarak, Demirel'in partilerini nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine de Açıkgöz, ''Sayın Demirel'den izin almış değiliz. Ancak, biz sayın Demirel ile her zaman birlikteyiz. Onun evladıyız, kardeşleriyiz, öğrencileriyiz. Görüşmede sadece gazetelerde çıkan haberlerle ilgili olarak 'efendim kusura bakmayın sizi sıkıntıya soktuk' dedik. Sayın Demirel'de 'Özür dileyecek bir şey yok. Hayırlı olsun' dedi.'' cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious