DYP lideri Ağar'dan birlik mesajları

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Arı Hareketi tarafından düzenlenen sohbet toplantısına katılan DYP lideri Ağar, başta Cumhurbaşkanlığı ve PKK sorunu olmak üzere önemli açıklamalarda bulundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin bölgede husumet yerine birliktelik sağlaması gerektiğini belirten Ağar; "Türkiye, sürekli iç çatışma alanlarını besleyen suni siyaset kavgasıyla altın zamanlarını tüketiyor. Bunlar devam ederken hemen yanı başımızda istikrarsız bir Irak bulunuyor. Türkiye'nin bu duruma ilgisiz kalmaması gerek" dedi.

"ÖNEMLİ OLAN DAĞA YENİ KADROLARIN ÇIKMASINI ENGELLEMEK"

PKK konusuna da değinen Ağar: "Bizim yapmak istediğimiz devri daim mekanizmasını bozmak, dağa yeni kadroların çıkmasını engellemek. Farklı siyasi partiler insanlara ölüm teklif ediyor, biz yaşam teklif ediyoruz. Türkiye'nin bütün çocukları yaşasın" şeklinde konuştu.

Ağar konuşmasının ardından toplantıya katılanların sorularını yanıtladı. Kimin Cumhurbaşkanı olmasını istersiniz şeklindeki soruya Ağar, toplumun en az yarısından fazlasının desteklediği kişinin olması gerektiğini söyledi. Ağar: "Türkiye'de bugün var mı? Böylesi biri derseniz bu yok. O yüzden seçim olsun istiyoruz. 2002'yi var eden güç, bugün Türkiye'de yok. Hükümet masa başı anketlerle mezarlıktan geçerken ıslık çalan adam misali durumu kotarmaya çalışıyor." dedi.


"UYUŞTURUCUYU KİM DAĞITIYORSA ONLARI DÜMDÜZ EDECEĞİZ"

Gündemde olan okullarda uyuşturucu konusuna da değinen Ağar, özellikle büyükşehirlerde uyuşturucu kullanımının oldukça arttığını ve uyuşturucunun okullarda kabul edilemez olduğunu ifade etti. Ağar: "Bunun önüne geçmek dağıtanları dümdüz etmektir. Kim dağıtıyorsa yapamaz hale gelecek. En şiddetli şekilde önüne geçeceğiz. Topyekun bir mücadele fiilen ticaretini yapanları yapamaz hale getireceğiz. Uyuşturucunun önünü almak için özel hapishaneler ve mahkemeler kurulmalı."dedi.

Arı Hareketi Direktörü Rana Birden'in Amerika ve Türkiye ilişkilerini ne yönde algılanması ve değerlendirilmesi gerektiğine yönelik sorusunu yanıtlayan Ağar: "Türk-Amerikan ilişkileri Türkiye'de iç politikaya alet ediliyor. Kahvede konuşulan ne varsa siyasette. Amerika'yı görmeden dış politika realize edilemez. Türkiye ile Amerika'nın ilişkileri Cuma ve Rosibnson ilişkisi olmamalı. Türkiye seçim senesinde her söze dikkat etmeli ve dış politika hayati bir alandır. İç siyasete alet edilmemeli." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious