DYP: Seçimden iyi bir sonuçla çıkacağız

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, seçimden çok iyi bir sonuçla çıkacaklarını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adıyaman programı kapsamında Gölbaşı Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ile görüşen DYP Genel Başkan Yardımcısı Ensarioğlu, AK Parti hükümetinin ülkeye hiçbir şey vermediğini söyledi.

AK Parti'nin önceki seçimlerde kendilerine alternatif olmak istediğini, ancak iş başına gelince alternatif olamadıklarını ortaya koyduklarını öne süren Ensarioğlu, şöyle konuştu:

“Seçimden çok iyi bir sonuçla çıkacağız. Merkez sağ hükümetler olarak Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Özal'lı Anavatan Partisi'nin bir döneminde yapılan hizmetleri ortadan kaldırırsanız Türkiye çöle döner. AKP bir merkez sağ partisi değildir.”

Ensarioğlu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in açıklamalarına yönelik sözlerine ilişkin şunları söyledi:

“Yıllar önce benim de bir önerim olmuştu. Türkiye'nin belli bölge merkezlerinde olmak üzere, doğu ve güneydoğuda ekonomik manada bir müsteşarlık kurulmasını istemiştim.

Milli Savunma, Dışişleri ve İçişleri hariç diğer hizmet bakanlıklarının belli bölge merkezlerinde müsteşarlıklar kurarak fonksiyonlarını ifa etmesinde ne sakınca var? Destek açıklamasını böyle anlamak gerekir. Yoksa DYP ve Mehmet Ağar'ın milliyetçiliğini hiç kimse tartamaz ve tartışamaz.”

Ensarioğlu'nun Belediye Başkanı Özdemir'i ziyaretine çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious