DYP'de istifa rüzgarı dinmiyor

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

DYP'de Meclis boykotuna tepkiler dinmek bilmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağar'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde takındığı tavıra tepki olarak bugün Çorum' da çok ilginç bir istifa eylemi gerçekleştirildi.İşte o ilginç eylem...

ÇORUM'un Sungurlu İlçesi'nde DYP ilçe Başkanı Abdullah Kıyak, 14 kişilik yönetim kurulu, yaklaşık 400 kişiden oluşan parti üyesi ile birlikte istifa etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlediği politikadan dolayı istifa ettiklerini açıklayan DYP’liler, parti binasındaki Mehmet Ağar posterlerini duvardan indirip yaktı.

DYP'liler görevlerinden istifa ettiklerini açıklamalarından sonra parti binası önünde toplandı. Burada basın toplantısı yapan İlçe Başkanı Abdullah Kıyak, “Çoğunluğunun kararına saygı duyulması gerekiyor. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayarak CHP yanlısı tutum sergilemesi parti yönetici ve üyeleri tarafından hoş karşılanmamıştır. Genel Başkan yanlış yapmıştır ve halk sandıkta kendilerini cezalandıracaktır. DYP ve Anavatan Partisi'nin birleşmesiyle oluşan Demokrat Parti'nin de mevcut yönetim ile hezimete uğrayacağına inanıyoruz” dedi.

‘Ağar istifa' diye slogan atan grup, parti binasındaki tabelanın üzerini siyah bezle kapattı. Bu arada bazı kişiler parti binasının duvarlarında asılı bulunan Ağar'ın posterlerini çıkarıp yaktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious