DYP'de toplu istifa şoku

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meclise girmeyerek haksız bir uygulamaya destek olduğunu söyleyen DYP Bingöl İl Sekreteri Abdurrezzak Aran istifa ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DYP Bingöl İl Sekreteri Abdurrezzak Aran istifa ettiğini açıkladı.

Partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meclise girmeyerek haksız bir uygulamaya destek olduğunu söyleyen DYP Bingöl İl Sekreteri Abdurrezzak Aran istifa ettiğini açıkladı. Son zamanlarda partide yeniden bir canlanma yaşandığını ancak DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın tutumu nedeniyle bütün çalışmaların heba olduğunu söyleyen Aran, “Yaptığımız bütün çalışmalar heba oldu. Topladığımız bütün oylar gitti” dedi.

Niğde'nin Ulukışla ilçesi Yeniyıldız Belde Belediye Başkanı Halil Doğan, DYP'li 6 meclis üyesiyle birlikte partiden istifa ettiklerini açıkladı.

Doğru Yol Parstisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın Cumhurbaşkanlığı seçimindeki duruşundan dolayı bu kararı aldıklarını açıklayan Doğan, ülkenin kaosa sürüklenmesine rıza göstermelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Başkan Doğan, göreve geldikleri günden beri, meclis üyeleriyle birlikte parti menfaatleri için her fedakarlığı yaptıklarını ifade ederek, "Ancak, Genel Başkan Ağar'ın son zamanlardaki izlediği politika, Türkiye'nin en köklü partisine yakışmadı. Ağar'ın parti misyonuna sığmayan görüş ve tutumlarını protesto ederek, meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte istifa ediyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious