DYP'den istifalar devam ediyor

  • Giriş : 26.05.2007 / 16:55:00

DYP'li Belediye Başkanı ve 5 belediye meclis üyesi istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yozgat'ın Aydıncık ilçesine bağlı Baştürk Beldesi DYP'li Belediye Başkanı Necdet Kurt ve 5 belediye meclis üyesi Cumhurbaşkanlığı seçiminde partilerinin takındığı tavrı protesto amacıyla istifa etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayan partilere tepkiler sürüyor. Yozgat'ın Aydıncık ilçesine bağlı Baştürk Beldesi'nin DYP'li Belediye Başkanı Necdet Kurt ve beş belediye meclis üyesi partilerine tepki amacıyla istifa etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde partilerinin meclise girmeyerek ülkeyi krize sürüklediklerini belirten Belediye Başkanı Kurt istifa dilekçesinde "Cumhurbaşkanlığı seçiminde partinin takındığı tavır nedeniyle yaşanan gerginliklere tepki olarak partiden istifa ediyorum" yazdığı öğrenildi.

Belediye Başkanı Kurt ile birlikte istifa eden beş belediye meclis üyesi AK Parti'ye katılma kararı aldı. Öte yandan AK Partiye katılma kararı alan belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim mitingi için ilerleyen günlerde Yozgat'a gelişinde düzenlenen törenle partiye katılımları gerçekleştirilecek. Diğer yandan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayan Anavatan ve DYP'nin Yozgat'ta ki teşkilatlarında birçok istifalar yaşanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious