DYP'den Mesut Yılmaz'a övgü

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Yılmaz ile Mumcu arasında köprülerin atılmasına neden olan beş saatlik görüşme ile ilgili DYP’den ilginç bir iddia geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski Başbakan Yılmaz, Yüce Divan’da hakkındaki kararın ertelenmesi sonrasında aktif siyasete döneceğini açıklamış, bunun ardından ANAVATAN lideri Mumcu ile İstanbul’da beş saat süren bir görüşme gerçekleşmişti.
Buluşma sonrasında Yılmaz, memleketi Rize’de “Erkan Mumcu ile her konuda anlaştık" derken Mumcu da herhangi bir anlaşmazlık olmadığını dile getirmişti.
Söz konusu kriz sonrasında taraflar arasında ilişkiler koparken geçen yaz gerçekleşen bu tartışmalı buluşmaya ilişkin DYP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Keçeli, ilginç bir iddiada bulundu.
Kendisi de Karadenizli olan Keçeli Yılmaz’dan “Mesut Bey, çok sevdiğimiz bir hemşehrimiz" diye söz ederken sözlerini “Sayın Yılmaz, beğenilir, beğenilmez, ama yalanla dolanla işi yoktur" diye sürdürdü.
Keçeli, “Daha evvel ‘Ben görüştüm anlaştım’ dediği olay DYP çatısı altında birleşme olayıydı bize intikal ettiği kadar" şeklinde konuştu.
Keçeli, küçük derelerin ırmaklar ve nehirlere aktığına dikkati çekerken, “DYP kökü olan bir parti. Bir zamanlar baraj aşamaz deniyordu. Sonra dendi ki kiminle ittifak yapacak? Üçüncü olarak kiminle koalisyon kuracak denildi. Şimdi de DYP’nin kimliğini, genel başkanını muhafaza ederek birleşme konuşuluyor. DYP’nin gücü, Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra daha ortaya çıkacak ve iktidarın tek alternatifi olacak" diye konuştu. DYP’nin deneyimli ismi Keçeli, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun ampul şeklindeki kol düğmelerine gönderme yaparak, AKP’ye “Ceket yakalarında ampul kalmadı. Yalnız bir tane sayın Aksu’ya kol düğmesi hediye etmişler. Bir parti aşağı doğru inmeye başladığı zaman evvela rozetler çıkar" mesajı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious