DYP'den partili kadınlara ince taktikler

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

DYP, sıkı bir seçim eğitiminden geçirdiği partili kadınlara “seçim" taktikleri de verirken, “saç, makyaj, giyim" de bir dizi öneride bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın bir hafta süren seminer programında 210 parti yöneticisi kadına propaganda teknikleri, seçim ve sandık başı çalışmaları, seçim hukuku, sosyo-ekonomik sorunlar, kadın ve siyasal katılım, seçim çalışmaları gibi konularda akademisyen ve DYP’nin kıdemli siyasetçileri bilgi sundu.

Bugüne kadar 500 kadını eğitimden geçiren DYP, Mart ve Nisan aylarında seminerleri sürdürerek bu rakamı bine çıkaracak.

Eğitimin grup çalışması bölümünde ise DYP’li kadınlara konuşma teknikleri, kürsü teknikleri, medya ile ilişkiler, motivasyon, giyim, makyaj gibi alanlarda pratik bilgiler aktarıldı.

Bu çerçevede resmi, salon toplantılarında, ev veya köy ziyaretlerinde saç, makyaj ve takı seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği başta Kadın Kolları Genel Başkanı Dr.Ayşe Şaylı tarafından partililere anlatıldı.

Şaylı, DYP’li kadınlardan “şık ama sade" giyinmelerini isterken, modern, abartısız ve mütevazi olmaları önerisinde bulundu. Şaylı, az makyaj yapılmasını, az takı taşınmasını önerdi.

Şaylı, kadınlara karşısındakine saygı gösteren bir üslupta yaklaşmalarını, rahatsız etmeyen, rahatsızlık hissettirmeyecek şekilde “bizden biri" mesajını vermelerini istedi.(ANKA)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious