Ebelerin haftası gülle kutlandı

  • Giriş : 27.04.2006 / 00:00:00

Türk Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Ethem Tunç, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde ebelere büyük görevler düştüğünü belirterek, "Büyük fedakârlıklar ve ağır sorumluluklar üstlenen ebelerimizin de bitmez tükenmez sorunları hala çözülemedi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ebeler Haftası ile ilgili ziyaretlerinde ebelere gül dağıtan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Tunç, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Anne adaylarının en büyük yardımcısı ebeler, olmazsa olmaz bir mesleğin ağır sorumlulukları altında, büyük sorunlar içerisinde bu kutsal görevi yerine getiriyorlar. Hiçbir devlet memurunun, hiçbir görevlinin olmadığı köy ve mezralarda insanların hizmetine koşuyorlar. Gece gündüz demeden en iyi şekilde hizmet vermeyi asli görev kabul eden ebelerimiz, koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin olmazsa olmaz unsurlarındandır.

Çok zor şartlar altında büyük özveri ve fedakarlıklarla kendi görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebelerimiz hizmetlerinin karşılığını alabiliyor mu? Ne yazık ki bu soruya olumlu cevap verebilmek mümkün değildir. Ebelerimiz, sosyal ve ekonomik sıkıntılar içerisinde, mesai sınırlaması olmadan her gün, her saat görev başındadırlar. Açlık sınırında aldıkları maaşlarla geçim sıkıntısı içerisinde insanlarımıza en iyi hizmeti sunma gayretindedirler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious