Ebru Şallı'ya 'Kitap yazmak sana mı kaldı?' eleştirisi

Ebru Şallı'ya 'Kitap yazmak sana mı kaldı?' eleştirisi.20950
  • Giriş : 08.04.2008 / 10:24:00

Prof. Dr. Topuz, sağlık hakkında kitaplar yazan Ebru Şallı Tan'ı topa tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Sağlık hakkında kitap yazan Ebru Şallı, konunun uzmanlarını kızdırdı. Prof. Dr. Erkan Topuz, Şallı'ya ateş püskürerek, "Beslenme için herkes tavsiye verirse olan halkın sağlığına olur" dedi.

'Herkes işine baksın'

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, sağlıklı yaşam hakkında bilgiler veren Ebru Şallı Tan'ı eleştirdi.

Yersizlik!

Güzel manken, "Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak" ve "Çocuklar İçin Besleyici Eğlenceli Lezzetler" isimli kitaplarında birçok besinin faydalarından bahsetmişti. Ebru Şallı Tan'ın bu tarz bilgiler vermesinin son derece yersiz olduğunu dile getiren Prof. Dr. Topuz, "Herkes kendi işini yapmalı. Sağlık son derece hassas ve önemli bir konu. Bu konuda bilen bilmeyen herkes konuşmaya ve tavsiye vermeye başlarsa; olan halkı sağlığına olur" diye konuştu.

'Dikkatli olun'

Prof. Dr. Erkan Topuz, "Ebru Şallı Tan, örneğin nar suyunun çok yararlı olduğunu söylüyor" sözü karşısında ise şu yanıtı verdi: "Ebru Şallı kim oluyor? Eğitimi ne? Profesör mü, doktor mu? Araştırma yapmadan bunları nasıl söyleyebiliyor? Bu konuda herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious