Eceabatta trafik kazası: 1 ölü

Eceabatta trafik kazası: 1 ölü.16674
  • Giriş : 05.05.2009 / 18:23:00

Çanakkale'de, Eceabat Kaymakamlığı Yazıişleri Müdürü 51 yaşındaki Kadir Akgüner ve eşi 49 yaşındaki Fatma Akgüneri, taşıyan otomobil kontrolden çıkıp dere yatağına uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazada Fatma Akgüner hayatını kaybederken, yaralı Kadir Akgüner ise sıkıştığı aracın içinde gece boyunca kurtarılmayı bekledi. Çiftin aracı ancak 13 saat sonra bulunabildi.

Eceabat Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Kadir Akgüner ve eşi Fatma Akgüner, dün akşam saatlerinde, otomobilleriyle ilçeye bağlı Beşyol Köyü yakınlarındaki Ece Limanı'na gezmeye gitti. Kadir Akgüner'in kullandığı 06 ROV 37 plakalı otomobil, Beşyol Köyü ile Anafartalar Koyu arasında Dolmacıdede Mevkii'nde kontrolden çıkınca 15 metre derinliğindeki dere yatağına uçtu. Kazada, Fatma Akgüner olay yerinde yaşamını yitirirken, eşi Kadir Akgüner sıkıştığı araç içinde ağır yaralı olarak gece boyunca kurtarılmayı bekledi.
Müdür Akgüner'in bu sabah işe gelmemesi üzerine mesai arkadaşları durumdan şüphelenip telefonla evini aradı. Ancak telefona da yanıt alamayan arkadaşları bunun üzerine Akgüner çiftinin nerede olduğunu araştırmaya başladı. Emniyet güçlerine haber verildi. Eceabat Kaymakamı Muhterem İnce de çevre köylerin muhtarlarını arayıp, Akgüner çiftinin kayıp olduğunu ve bölgede araştırılmasını istedi.

Akgüner çiftinin otomobilinin en son dün akşam saat 21.00 sıralarında Beşyol Köyü'nden geçerken görüldüğü belirlendi. Akgüner çiftinin dönüş yolunda kaza yapmış olabileceği tahmin edilerek Beşyol Köyü'nden ilçeye ulaşımı sağlayan yolda arama çalışmaları başlatıldı. Yolun sağ ve sol tarafındaki şarampollerde yapılan aramada Akgüner çiftini taşıyan otomobil saat 10.30 sıralarında, 15 metre derinliğindeki dere yatağında bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekibi otomobil içindeki Fatma Akgüner'in yaşamını yitirdiğini, yaklaşık 13 saattir kurtarılmayı bekleyen eşi Kadir Akgüner'in ise ağır yaralı olduğunu belirledi. Ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yazıişleri Müdürü Kadir Akgüner yoğun bakımda tedaviye alındı. Sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*