Ecevit: DSP'nin durumu parlak değil

Ecevit: DSP'nin durumu parlak değil.10504
  • Giriş : 07.05.2009 / 06:30:00
  • Güncelleme : 07.05.2009 / 00:00:31

Rahşan Ecevit, Kurultayın yalnızca Genel Başkanlık seçimlerine odaklanmaması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


DSP'nin durmunun parlak olmadığını söyleyen, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi, partinin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, Kurultayın yalnızca Genel Başkanlık seçimlerine odaklanmaması gerektiğini belirtti ve "Yönetim değişmedikçe, bu kurultay hiçbir işe yaramayan bir kurultay olacak" dedi.

Kurultay öncesi "Genel Başkan adaylarına" ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi, DSP'nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, kulislerde konuşulan İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan'ın adını "tabiî ki düşünmediğini" söyledi.

Ecevit, "Bana geçen yıl da aynı şeyi yaptılar. Bana kötülük olsun diye yapıyorlar herhalde. Tabii ki Sadettin Tantan'ı düşünemem. Geçen yıl da Tantan'la adımı bir araya getirdiler yine aynı şeyi yapıyorlar. Öyle bir şey değil."

Ecevit, yine adı sıkça dile getirilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Genel Başkanlık yapmasını çok istediğini belirterek, "Ben onu çok istedim ve herkes istedi bütün örgütümüz istedi. Ama herkes gitti yalvardı ama o da 'Burada bir kalem var onu bırakamam' dedi" diye konuştu.

DSP'nin durumu parlak değil, yönetim değişmezse Kurultay işe yaramaz

Rahşan Ecevit, DSP'nin yerel seçimler ve ardından geldiği durum için ise şu değerlendirmelerde bulundu:
"DSP'nin durumu hiç de parlak değil. Örgütten büyük şikayetler geliyor. Benden randevu istiyorlar. Bir an önce bu durumu değiştirip harekete geçmemiz lazım çünkü genel seçimlere hazırlanmamız lazım. Aslında örgütlerimiz çok iyiydi, örgütlerde değişiklik yaptılar. Çok eksik şey var. Bunlardan bir tanesi eğitim. Eskiden biz her hafta muntazam gündemdeki konuyla ilgili örgütlerimize bilgi gönderirdik. Bu yapılmıyor. Merkezle, örgütlerin arasında irtibatta bir kopukluk ver ve o nedenle örgütler ne yapacaklarını bilemiyorlar. Ne yapacağını bilmeyen bir örgütte tabiî ki dağılmış olur. Merkez'deki ana sıkıntı ise genel başkanın yanı sıra yönetim. Şimdi genel başkan değiştirmeye çalışıyorlar. Ama yönetim değişmedikçe, bu kurultay hiçbir işe yaramayan bir kurultay olacak. Yepyeni bir genel başkan da gelse eski yönetimle baş başa kalacak, ne işe yarar ki."

Ecevit'in adayı

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi, DSP'nin kurucu genel başkanı Rahşan Ecevit'in ise parti yönetimine Dışişleri eski Bakanı Hikmet Çetin'i önermesi bekleniyor. Öte yandan, Rahşan Ecevit önümüzdeki günlerde parti il örgütleriyle de bir araya gelerek, kurultay öncesinde genel başkan adayları ve yönetim hakkında istişarede bulunacak. Rahşan Ecevit'in parti için önerdiği asıl değişiklik ise, Genel Başkanla birlikte, yönetimin de değişmesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*