Ecevit gözlerini açtı!

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Rahşan Ecevit: "Bülent Bey solunum cihazından kurtuldu, gözlerini açtı"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ecevit'in gözlerinin açıldığını söyleyen Rahşan Ecevit, eski Başbakan'ın elini ve kolunu oynatabildiğini dile getirdi. Bir süre öncesine kadar sağlı-sollu ittifak arayışlarını sürdüren Ecevit, bu çalışmaları tekrar başlatmak için okulların açılmasını beklediklerini kaydetti.

Rahşan Ecevit, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) 93 gündür tedavi altında tutulan eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Bülent Ecevit'in sağlık durumunda adım adım iyileşme görüldüğünü söyleyen Rahşan Ecevit, ''Artık solunum cihazına bağlı değil. Kendisi nefesini alıyor. Gözleri açık. Elini kolunu hareket ettirebiliyoruz. Konuşulanları duyabiliyor. Adım adım ilerliyoruz.'' dedi.

Oran'daki evinden GATA'da yatmakta olan eşi Bülent Ecevit'i ziyarete gitmeden önce evinin önünde bekleyen Rahşan Ecevit'in son derece mutlu olduğu görüldü. Eşinin adım adım iyileştiğini belirten Rahşan Ecevit, sağlı-sollu ittifak çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

''İTTİFAK ÇALIŞMALARI İÇİN OKULLARIN AÇILMASINI BEKLİYORUZ''

Ak Parti hükümetine karşı bir süre öncesine kadar sürdürdüğü ''Sağlı-Sollu İttifak'' çalışmaları hakkında soruları yanıtlayan Rahşan Ecevit, ittifak çalışmalarının tekrar başlatılması için okulların açılmasını beklediklerini ifade etti.

''İttifak çalışmaları nasıl gidiyor'' şeklindeki sorusunu yanıtlayan Ecevit, ''Yaz nedeniyle ara verdik. Herkes Ankara'dan ayrıldı. Okullar açılınca devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Türkiye'nin Lübnan'a asker göndermesi konusunda ise Ecevit, ''O konuda bir şey söyleyemeyeceğim.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious