Ecevit için ne dediler (2)

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in vefatı siyaset dünyasını da üzüntüye boğdu. Ecevitler'in evi ve DSP Genel Merkezi taziye için gelen ziyaretçilerle doldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Prof. Dr. Tansu Çiller: "Ülkemizin siyasi yaşamında uzun yıllar çok önemli bir yere sahip olmuş olan eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in kaybının acısını yürekten paylaşıyorum. Kendisine Allah'tan rahmet diliyor, sevgili eşi Rahşan Ecevit başta olmak üzere yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileklerimi sunuyorum."

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Ecevit, milletimize ve devletimize uzun yıllara hizmet etmiş mümtaz bir siyaset ve devlet adamıdır. Özellikle dış ilişkilerdeki milli hassasiyeti, demokratik, uzlaşmacı ve mütevazı tavrı ile Türk siyasi hayatında öncü ve örnek bir yer edinmiştir. Merhum Ecevit'i saygıyla anıyor, onu ve hatırasını tarihin engin sayfalarına ve milletimizin gönlüne tevdi ediyor, Yüce Allah'tan rahmet diliyoruz."

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi: "Gerek iktidarda, gerekse de muhalefette kaldığı dönemlerde dürüst kişiliği ile iz bırakan, gazeteci kimliği ve şair duyarlılığı ile siyaset ortamında çok özel bir yer edinmiş olan Bülent Ecevit'in kaybından dolayı başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm yurttaşlarımıza başsağlığı diliyoruz."

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK): "Siyasi yaşamının yanı sıra gazetecilik ve şairlik kimliğiyle de Türk ulusunun gönlünde ayrı bir yer edinen Bülent Ecevit, nezaketi, dürüstlüğü ve kimliği ile Türk siyasi hayatının simge ismi olmuştur."

KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul: "Türkiye siyasal yaşamına damga vuran kişilerin başında gelen Bülent Ecevit'in vefatı bizi derinden üzmüştür. Siyasal yaşamda; nezaketi ve çalışanların haklarına duyarlılığı ile iz bırakan bülent Eceit'in efatından dolayı tüm halkımıza aşağlığı diliyoruz" Türkiye Odalar ve Boralar Biryiği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "Bülent Ecevit'in engin tecrübesi ile Türk siyasi hayatına ve demokrasiye yıllardır verdiği büyük emeği, nezaketi, saygın duruşu ve tarihimizde hakettiği yeri alacak hayatı, genç kuşaklara daima örnek olacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet, hayat arkadaşı Rahşan Ecevit'e, DSP camiasına ve Yüce Türk milletine başsağlığı diliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious