Ecevit iyileşiyor mu?

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit'in sağlık durumunda olumlu gelişmeler var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Tamer Gazioğlu'nu kabulünden sonra gazetecilerin Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin sorularını yanıtladı. Ecevit'in sağlık durumunda olumsuz bir gelişme olmadığını söyleyen Sezer, “Küçük küçük olumlu gelişmelerin haberini alıyoruz. O da umudumuzu her geçen gün artırıyor. Hep söyledim, Ecevit ismi ile umut kelimesi hep yan yana kullanıldı. O nedenle biz çok umutluyuz. Sayın Ecevit tekrar sağlıklı şekilde aramızda olacak. Hem Türkiye'ye hem bize ışık vermeye devam edecek” dedi.

Bülent Ecevit'in sağlık durumu hakkında en son dün akşam bilgi aldığını ifade eden Sezer, bir gazetecinin “sıvı almaya başlamış” sözleri üzerine “Evet. Mideden besleniyor. Bu çok önemli. Solunum cihazına da çok daha az ihtiyaç duyuyor artık” diye konuştu.

Bülent Ecevit'i, sadece eşi Rahşan Ecevit'in görebildiğini ifade eden Sezer, “Biz doktorlarıyla, sayın Rahşan Ecevit ile görüşüyoruz. Çünkü sağlık açısından da oraya çok fazla kişinin girip çıkması doğru değil” dedi.
Bir gazetecinin “Bilinci yerinde mi?” sorusuna Sezer, “Hayır ne yazık ki” karşılığını verdi.

“İLERİYE DOĞRU BİR GİDİŞ VAR”

Bu arada, Rahşan Ecevit de TOBB'u ziyareti sırasında bir gazetecinin “Sayın Bülent Ecevit'in sıvı gıdalarla beslenmeye başladığı yönünde haberler var. Bunlar doğru mu?” sorusu üzerine, ”Öyle bir gelişme var. Ufak ufak da olsa iyileşmeye doğru bir ilerleme var. Bugüne kadar istikrarlı bir durumu vardı. Ne ileri ne geriye bir hareket yoktu. Şimdi ufak ufak ileriye doğru bir gidiş var. Onun için çok mutluyum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious