Ecevit komada değil

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, GATA önünde bekleyen basın mensublarına Bülent Ecevit’in sağlık durumu hakkında bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı basın yayın organlarında Ecevit’in komada olduğu yönünde haberler yer aldığını ifade eden Sezer, ”Doktorlar bu durumu koma olarak değil ’uyutulma’ olarak ifade ediyorlar” dedi. İki durumun farklı olduğunu belirten Sezer, uyutulmanın nedeninin vücutta yenileşmenin daha kolay sağlanması olduğunu kaydetti.

Komoda demenin doğru olmayacağının altını çizen Sezer, bir çok badire atlatan Ecevit’in bugünkü durumu da aşacağını savundu. Sezer, Ecevit’in çok kısa bir sürede eski sağlığına kavuşacağından şüphesi olmadığını, ülkenin Ecevit’e ihtiyacı olduğunu söyledi. Zeki Sezer, gazetecilerin sorusu üzerine uyutulma süresinin yarın sabah son ereceğini, o zaman yeni bir değerlendirmenin yapılacağını ifade etti.Zeki Sezer, Rahşan Ecevit’in, GATA’daki doktorların ’masada kalabilir’ uyarısana rağmen Bülent Ecevit’in ameliyatına izin verdiği yönündeki iddialar da soruldu. Sezer, o gece kendisinin de aynı ortamda olduğunu, Rahşan Ecevit’in ameliyata izin verdiğini ancak ”Masada kalabilir’ diye bir konuşma duymadığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious