Ecevit meyve suyu içti

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Yaklaşık iki aydır GATA’da yaşam mücadelesi veren eski Başbakan Bülent Ecevit’in sağlık durumu olumlu işaretler vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eşindeki iyileşme belirtileri Rahşan Hanım’ın yüzünü güldürdü. Evinin kapılarını Zaman’a açan Rahşan Ecevit, birlikte oturdukları mavi kanepede tekrar çay içip, kitap okuyacakları günlerin yakın olduğu düşüncesinde. 12 Eylül ihtilali döneminde bile bu kadar ayrı kalmadıklarını hatırlatan Ecevit, duygularını, “Bülent’i çok özlüyorum.” şeklinde dile getiriyor. Daha sonra Ecevit’in çalışma masasının üzerini gösteriyor Rahşan Hanım. Masada piyasaya çıkmadan büyük ses getiren Osmanlı tarihine ilişkin çalışma bulunuyor. Kitabın bittiğini ve son kontrolün yapıldığını belirten Rahşan Ecevit, eşinin yanına günde iki kez gidiyor.

Rahşan Ecevit, GATA'ya her gidişinde eşiyle bir süre konuşuyor. Ecevit'in tepki vermediğini; ancak gözü açık dinlediğini belirten Rahşan Hanım, “Neler anlatıyorsunuz?” sorusuna "Siyaset çok sevimsiz. Siyaset dışı konuşuyorum." cevabını veriyor. Rahşan Hanım, TOBB'u ziyareti sırasında da Ecevit'in ufak da olsa iyileşme belirtileri gösterdiğini ifade ediyor. Ecevit, gazetecilerin, “Sayın Ecevit'in sıvı gıdalarla beslenmeye başladığı yönünde haberler var. Bunlar doğru mu?” sorusu üzerine duyduğu sevinci şu sözlerle dile getiriyor: “Öyle bir gelişme var. Ufak ufak da olsa iyileşmeye doğru bir ilerleme var. Bugüne kadar istikrarlı bir durumu vardı. Ne ileri, ne geriye bir hareket yoktu. Şimdi ufak ufak ileriye doğru bir gidiş var. Onun için çok mutluyum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious