Ecevit ülkeye çok hizmet etti

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Prof. Dr. Erdal İnönü, eski Başbakan Bülent Ecevit'in kararlı bir siyaset adamı olduğunu ve ülkeye çok hizmet ettiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdal İnönü, yaptığı açıklamada, Bülent Ecevit'in ölüm haberini büyük bir üzüntüyle duyduğunu ifade ederek, “Çok üzüldüm, ülkemizin siyaseti için büyük bir kayıp. Türkiye'de kararlı bir siyaset adamıydı rahmetli Ecevit. Ülkeye çok hizmet etti. Kendisini saygıyla, rahmetle anıyoruz. Başımız sağolsun” diye konuştu.

İnönü, Ecevit'in kendisinin 40 yıllık arkadaşı olduğunu hatırlatarak, Ankara'da üniversiteye asistan olarak başladığı dönemde, Bülent Ecevit ile bir sanat derneğinde sık sık bir araya geldiklerini anlattı.

Ecevit'in o dönem henüz siyasete girmediğini belirten İnönü, “Sonradan siyasete girdi, ama sanatla ilgisi hep devam etti. Böyle bir konuda beraber çalışmaktan çok mutlu olmuştuk. Sanata meraklı bir genç olarak o zaman edebiyata ve resme de meraklıydı. Ondan sonra siyasete girdi, CHP'de çalıştı. Babamla beraber çalıştı. Sonradan karşı bir durum ortaya çıktı. Babamla mücadele etti, ama saygısını hiçbir zaman elden bırakmadı. Benim de kendisine saygım hep devam etmiştir” dedi.

Erdal İnönü, Bülent Ecevit'in Türk siyasetindeki yerinin doldurulamayacağını ve artık arkadaşlarının onsuz siyaset yapacaklarını ifade ederek, “Sevenlerinin ve bütün milletimizin başı sağolsun. Ailesine başsağlığı diliyorum, Rahşan Hanım'a başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious