Ecevit'e darbe planı hazırlamışlar!

Ecevit'e darbe planı hazırlamışlar!.11036
  • Giriş : 17.04.2009 / 12:00:00
  • Güncelleme : 17.04.2009 / 11:54:04

Ecevit'in koruma müdürü DSP İzmir Milletvekili Recai Birgün, 2001 yılında Ecevit'e suikast planlandığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Merhum Bülent Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün, Ergenekon operasyonunun Türk siyasi tarihinin karanlık noktalarını açığa çıkaracağını söyledi. Birgün, "Kimse gölge etmesin." dedi.
Ergenekon operasyonu, merhum Bülent Ecevit'e yönelik darbe girişimiyle ilgili çarpıcı olayları gün yüzüne çıkarıyor.

Ecevit'in koruma müdürü DSP İzmir Milletvekili Recai Birgün, 2001 yılında Ecevit'e suikast planlandığını açıkladı. Bu bilgiyi aldıktan sonra basının önünde başbakanı kaçırdıklarını kaydetti. Bülent Ecevit'in Mehmet Haberal'ın sahibi olduğu Başkent Hastanesi'nden ayrıldıktan sonra iyileştiğine de dikkat çekti. Ardından darbe süreciyle ilgili üç kritik soru yöneltti: "Almanya'da özel toplantı yapıldı mı? Bu toplantıya kimler katıldı? Ne tür kararlar alındı?"

Birgün, önümüzdeki günlerde Ergenekon savcısına bildiklerini anlatacak. Birgün, Ergenekon soruşturmasına kimsenin gölge düşürmemesi gerektiğini vurguluyor. Türkiye'nin 'hukuk devleti' olduğunun; yargının gerekeni yapacağının altını çiziyor. Ergenekon'un 'Türk siyasi tarihinin karanlık noktalarını ortaya çıkarma operasyonu' olduğunu dile getiriyor. Siyasilerin polisin arama yaptığı adreslere gitmesinin doğru olmadığı görüşünde. Merhum Ecevit'in koruma müdürüne göre Ergenekon soruşturmasının siyasi ayağı da var. Bunun açığa çıkması için dokunulmazlıkların kalkması şart.

İstanbul Milletvekili Recai Birgün, Ecevit'in sağlık durumu ve o dönemde yaşananları, 'Türk siyasi tarihinin en karanlık noktası' olarak tanımlıyor. Bu süreci aydınlatma noktasında Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara büyük iş düştüğünü belirtiyor. Birgün, şöyle devam ediyor: "57. hükümet döneminde yaşanan karanlık olayların ortaya çıkarılmasını istiyorum. Almanya'da özel toplantı yapıldı mı? Bu toplantıya kimler katıldı? Ne tür kararlar alındı? Bunların üzerinde kimse durmadı. Ne oldu da Bülent Ecevit'in sağlığı birdenbire kötüleşti. Üç ay sonra nasıl oldu da iyileşti. Partimiz neden ikiye bölündü ve ardından neden erken seçime gitme kararı alındı? Umarız bütün bunlar artık ortaya çıkar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*