Ecevit’in cenaze programı netleşti

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit’in Cumartesi günü yapılacak olan cenaze töreninin ayrıntıları belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip cenaze namazının ardından Ecevit’in naaşı Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bugün Genelkurmay Başkanlığı’nın ilgili biriminin temsilcileriyle DSP Genel Saymanı Hasan Suna, cenaze programını netleştirdi.

Buna göre, Ecevit’in naaşı 11 Kasım Cumartesi saat 8.00’de GATA’dan alınarak DSP Genel Merkezi’ne getirilecek.

Burada 8.30’da başlayacak olan törende DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in veya Rahşan Ecevit’in kısa bir konuşma yapması bekleniyor.

Genel Merkez önündeki törenin ardından Ecevit’in naaşı TBMM’ye götürülecek. 9.30’da yapılacak törene devlet erkanı ve DSP yöneticileri katılacak. TBMM’deki törende vatandaşlara yer verilmeyecek.

Ecevit’in naaşı Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından top arabasına nakledilecek. Ecevit’in naaşı buradan Mithatpaşa Köprüsü’ne kadar top arabasında taşınacak. Cenaze arabasına nakledilecek olan naaş daha sonra Kızılay, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Tandoğan ve Beşevler üzerinden, oluşacak kortej eşliğinde Devlet Mezarlığı’na götürülecek. Ecevit ebedi istirahatgahına, yapılacak törenle uğurlanacak.

Edinilen bilgilere göre devlet mezarlığı vatandaşların ziyaretine de açılacak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious