Ecevit'in durumu hala aynı

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumunda değişiklik olmadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GATA'dan yapılan son açıklamada, koma durumunun devam ettiği, hayati tehlikenin sürdüğü belirtilmişti.

Ecevit'in, GATA'ya kaldırılışının ardından partililerin, sevenlerinin hastane önündeki bekleyişleri ve ziyaretleri sürüyor.

Bugün hastane önündeki parti çadırını ziyarete gelen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mesut Birol Atay, Ecevit'in, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük liderlerinden biri olduğunu söyledi.

Ecevit'in bir an önce sağlığına kavuşmasını dilediğini kaydeden Atay, şunları kaydetti:

''Ecevit'in sağlık durumu kritik. Ancak, bekleyiş ne kadar uzun olursa olsun her zaman umut var. Eğer akut durum atlatılırsa rehabilite edilerek sevenlerinin arasına dönme olasılığı mümkün. Gerek GATA'daki meslektaşlarım, gerekse üniversitemizdeki uzmanlar ve biz, bu konuda seferber olup elimizden geleni yaparız. Ancak sevenlerinin manevi desteğinin de çok önemli olduğunu düşünüyorum.''

''SENİ ÜÇÜNCÜ LİDER GÖRÜYORUM''

Öte yandan, Ecevit için açılan anı defterlerinin sayısı 53'e ulaşırken, Ecevit'in, Atatürk ve İsmet İnönü'den sonra üçüncü büyük lider olduğunu düşünen Aziz Altınbaş adlı vatandaş defterlerden birine şunları yazdı:

''Atatürk ve İsmet İnönü'den sonra seni, üçüncü lider görüyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sevgi ve saygım devam edecektir.''

Bu arada, bir gazetenin köşe yazarının, Ecevit'in ''Köy-Kent'' projesiyle ve ''Ölmüş Gibi Yazdım'' başlıklı yazıları, partililerin tepkisini çekti.

Yazıları kınadıklarını kaydeden partililer, imza kampanyası başlattıklarını ve topladıkları imzaları gazetenin İstanbul'daki merkezine faksladıklarını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious