Ecevit'in ismi bulvara verildi

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Edirne Belediyesi Meclisi tarafından Şükrüpaşa Mahallesi'ndeki bir bulvara, bir süre önce hayatını kaybeden eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in ismi verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bülent Ecevit'in örnek alınacak çok büyük bir devlet adamı olduğunu ifade eden Sedefçi, "Ecevit'in izinde yürümeye devam edeceğiz. Her zaman Cumhuriyete sahip çıkmayanların karşısında olacağız. Sayın Ecevit'i saygıyla ve rahmetle anıyoruz." dedi. Eski Edirne milletvekilleri ve şu anki vekillerin de isimlerini cadde ve sokaklara vereceklerini söyleyen Sedefçi, "Birinin ismini caddeye ve sokağa vermek için ölmesini bekleyemeyiz. Önemli olan kişi yaşarken onu ödüllendirmektir. Edirne'ye hizmet etmiş herkesin ismini yaşatacağız." şeklinde konuştu.

DSP İl Başkanı Tuncay Savaş ise, CHP'li Belediye Başkanı Sedefçi ve Edirne Belediyesi Meclisi tarafından söz konusu bulvara merhum Ecevit'in adının verilmesinin çok sevindirici olduğunu söyledi. "Ecevit'in her zaman partililer üstü biriydi" diyen Savaş, "DSP olarak Başkan Sedefçi'nin çalışmalarına her zaman destek olduk. En zor günlerinde Başkanımızın yanında olduk. Eski Genel Başkanımızın adını caddeye vererek Başkan sedefçi bizi onurlandırdı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious